Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether’in tahtı sallanıyor. Binance stablecoin USDC’yi listeliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether’in tahtı sallanıyor. Binance stablecoin USDC’yi listeliyor
Tether’in tahtı sallanıyor. Binance stablecoin USDC’yi listeliyor

2/2


2/2

Binance stablecoin USDC’yi listeleyeceğini duyurdu. Bir süredir hakkında şaibeler dolaşan Tether (USDT) bundan nasıl etkilenecek?

Binance stablecoin USDC’yi ne zaman listeliyor?Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance stablecoin USDC‘yi listeleyeecek. Kullanıcılar, 17 Kasım Cumartesi günü Binance borsasında USDC/BNB ve USDC/BTC çiftleri ile işlem yapabilecekler. Kullanıcılar işlemleri için şu an Binanace borsasına USD Coin (USDC) yatırabiliyorlar.

Crypto-News India tarafından daha önce bildirildiği üzere, yeni kripto para birimi USDC, dolara sabitlenecek. Ayrıca, kripto madencilik şirketi Bitmain tarafından 110 milyon dolarlık bir yatırım yapılacaktır.

Stablecoin, Ekim ayında Goldman Sach destekli Circle tarafından piyasaya sürülmüştü. USDC, ABD para aktarma kanunları altında kayıtlı para hizmetleri işletmesi olarak düzenlenecek. Ayrıca, sanal bir para birimi olarak ta New York BitLicense altında düzenlenecek. Her ay denetlenecek ve USDC kullanmak isteyen her kuruluş istisnasız aynı düzenleyici standartlara tabi olacaklar.

İlginç bir şekilde, USDC, elde tutulan veya elden çıkarılan USDC ve USD bakiyelerinin onaylı aylık bakiyelerini yayınlamak için üst düzey bir denetim firması görevlendirmiştir. Binance’da işlem ücretleri %0.1 olacaktır. İlgilenen yatırımcılar bazı noktalara dikkat etmelidir. Örneğin, bir yatırımcı, BNB’yi hesabında tutuyorsa, işlem ücretleri otomatik olarak yatırımcının BNB hesabından düşülecektir. İşlem ücretleri için BNB kullanılması, işlem ücretinde %25 indirim yapılmasını sağlar.

Lansman sırasında, Circle CEO‘su Jeremy Allaire:


“Dolar için inanılmaz bir miktarda güç açığa çıkardı. Temel olarak blokzincirde işlem gören bir dolar. Ethereum en iyi bahistir. Ancak bu ister istemez son oyun değildir.”

USD Coin (USDC), şu anda Poloniex, OKEx, Coinbase, Korbit, Coinsuper, Kucoin, Hotbit gibi büyük borsalarda işlem görüyor. Son 24 saatte dolar karşısında %0.5 artarak 1.02 $’dan işlem görüyor. USDC’nin piyasa değeri, yaklaşık 145 milyon dolar iken günlük işlem hacmi 25 milyon dolar civarında seyrediyor.

Diğer haberlerimiz için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether’in tahtı sallanıyor. Binance stablecoin USDC’yi listeliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’in Olumlu Ripple Kararı İle XRP Filmi Başlamış Olacak İran, Altın Endeksli Bir Kripto Para Birimini Piyasaya Sürdü! Ünlü Rapçi: Bitcoin Bir Kumardır Binance Coin (BNB) İrtifa Kaybediyor: 2 Sıra Geriledi! Kripto yolculuğunun başındayız: Neden mi? İşte Bitcoin (BTC) tahminini yükseliş yönünde revize eden analistler IOTA neden değerinin çok altında bir proje olarak görülüyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır