Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Yetkilisi: ICO Düzenlemelerini Basit Bir Dille Anlatacağız

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Yetkilisi: ICO Düzenlemelerini Basit Bir Dille Anlatacağız
SEC Yetkilisi: ICO Düzenlemelerini Basit Bir Dille AnlatacağızAmerika’daki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto paraların ‘menkul kıymet’ olarak sınıflandırılma sürecini hızlandırmayı planlıyor.

SEC’nin yetkili isimlerinden olan William Hinman, Washington’daki bir konferansa katıldı ve kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu. Hinman’ın yaptığı açıklamalara göre SEC, ABD’deki mevcut kripto para düzenlemeleri çok daha basite indirgemeyi düşünüyor.

Bu düşüncenin ardında yatan gerekçe ise mevcut düzenlemelerin çoğu kişi tarafından anlaşılamıyor oluşu. Ancak yine Hinman’ın açıklamalarına göre bu sürecin tam olarak ne zaman tamamlanacağı belli değil. Hinman’ın açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“Kripto paralar hakkında daha fazla kılavuz oluşturacağız. Sade bir dil kullanarak insanların anlayabileceği bir içerik oluşturacağız. Bu konuyu oldukça sade bir dille detaylandıracağız. Böylece kendi tokenını oluşturan biri, ‘bu token acaba menkul kıymet sayılır mı?’ diye düşündüğü zaman kılavuzu açıp, cevabını bulabilecek.”

Hazırlanacak yeni kılavuzlara rağmen ürettiği tokenın menkul kıymet olup olmadığı konusunda kararsız kalan kişiler/şirketler, SEC ile doğrudan irtibata geçebilecekler.

Konuşması sırasında Hinman’a bir tokenın menkul kıymet olarak sayılması için tam olarak ne gerektiği soruldu. Hinman, bir tokenın menkul kıymet olup olmadığını öğrenmek için ilk olarak ortada ne gibi bir yatırım türü olduğuna baktıklarını söyledi ve şöyle ekledi:

“Eğer biri para veya başka bir şey karşılığında üçüncü partilere belli bir şey sunuyor, üçüncü parti bu şeyden kar elde etmeyi ya da aldığı koinin ya da tokenın -adını siz koyun- değerinin artmasını bekliyorsa bunu genelde menkul kıymet satışı olarak sayarız.”

SEC Yetkilisi: ICO Düzenlemelerini Basit Bir Dille Anlatacağız isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Yetkilisi: ICO Düzenlemelerini Basit Bir Dille Anlatacağız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japon Kripto Para Borsası Bitpoint, Genişlemeye Devam Ediyor – Sırada Panama ve Latin Amerika Var XRP Dalgaboyu Kripto Geçişi Nasıl Satın Alabilirim? Deneyimli yatırımcıdan GBTC’ye dayanan 6000$ uyarısı Tarihte Bugün: Bitcoin 19.900 Dolar İle Rekor Seviyede Coinbase CEO’sunun Paylaştığı Video, Bitcoin ve Bitcoin Cash ‘Fanatiklerini’ Karşı Karşıya Getirdi Bitcoin Cash (BCH) Bir Aydan Daha Az Bir Sürede %130 Değer Kazandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır