Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cardano (ADA) İlk 10’dan Düşme Riski İle Karşı Karşıya

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cardano (ADA) İlk 10’dan Düşme Riski İle Karşı Karşıya
Cardano (ADA) İlk 10’dan Düşme Riski İle Karşı Karşıya

© Reuters.  © Reuters.

Cardano (ADA) ilk 10’dan düşme riskiyle karşı karşıya. Cardano’nun son zamanlarda başı daha önce ortaklık kurduğu şirketler ile dertte. Ortaklığı sonlandırdığını duyuran bu şirketler Cardanoya karşı birtakım şuçlamalarda bulundu. Bu durum da, Cardano ile ilgili şüphelere ve endişelere neden oluyor.

Cardano’da Neler Oluyor?Charles Honkinson, bu ayın başında Cardano Vakfı’ndan ayrıldığını sosyal medya hesaplarından özel bir röportaj ile duyurdu. Ayrılma kararı ansızın gerçekleştiği için topluluğun takipçilerinde şok etkisi yarattı. Çünkü Honskinson, sahip olduğu vizyon ile kripto sektörünün en etkili aktörlerinden biridir. Görev süresince, eski Cardano yöneticisi, blockchaindeki gelişmelerin yanı sıra ADA‘nın gelişiminin de hızlanmasında büyük bir role sahiptir.

The Input Output Hong Kong (IOHK) ve Emurgo şirketleri, Cardano Vakfı ile yollarını ayırdıklarına dair bir bildiri yayınladılar. Bildiride, geliştirme ekibi ve yönetim kurulunun belirlenen hedeflere yönelik vizyonun yetersiz olduğunu gerekçe gösterdiler. IOHK ve Emurgo’nun açıklamasında, Cardano topluluğu ve şirketi, blockchainin genel gelişimini engellemekle suçlanıyor.

Bildiriden Bir Bölüm:

“İki yıldan fazla bir süredir Cardano topluluğu ve şirketiyle ilgili büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyiz. Çünkü, Cardano Vakfı ve yönetim kurulu sorumluluklarını yerine getirme konusunda yetersiz kalmıştır. Dahası, Vakfın yönetim kurulu ve başkanı bu durumu değiştirmeye yönelik birçok başarısız girişim ve yaklaşımda bulunmuştur. Hala da bu durumla ilgili net bir iyileştirme söz konusu değildir.”

Ayrıca, Cardano yönetim kurulu ve üyeleri Cardano projesinin geleceği için stratejik vizyona sahip olmamakla suçlanıyor. Sadece bu kadarıyla kalsa iyi. Cardano’ya daha birçok konuda suçlamalar yöneltiliyor. Bunlar arasında, Vakıf tarafından tutulan fonlarla ilgili mali planlama eksikliği, Vakfın işlerinde şeffaflık olmaması da yer alıyor. Ve “Cardano” adını taşıyan ticari marka ile ilgili de birtakım yanlış beyanlar olduğu iddia ediliyor.

En üst düzey geliştirme ekibi, “çok akademik” bir yaklaşıma sahip olduğu iddiasında bulunsa da, durum bundan farklıdır. Cardano, blockchaini kodlamak için kullanılan Haskell dilini kullanarak platformu çalıştırma konusunda daha yetenekli bir takım çalıştırması gerekir. Bu konudaki yetersizliği ile platformdan beklenen performansı elde edemez. Bu da şirket için büyük bir kayıp olabilir.

Cardano (ADA) İlk 10’dan Düşme Riski Var mı?IOHK ve Emurgo ile yaşadığı sorunlar, uzun zamandır piyasadaki ilk 10 kripto arasında yer alan Cardano (ADA) için risk oluşturuyor. Cardano (ADA) ilk 10’dan düşme riskiyle karşı karşıya. Ancak, ADA’nın kripto piyasasındaki mevcut üstünlüğü ciddi bir düşüş yaşamasına engel olabilir. Bugün, bu Altcoinin piyasa değeri 2 milyar dolar seviyesinin biraz altında, günlük işlem hacmi ise 30 milyon dolar civarındadır. Diğer dijital para birimleri gibi, ADA da kriptoların, temel ve teknik olarak riskli bir yatırım grubunda olduğunu kanıtlamıştır. ADA, son iki hafta boyunca % 7′nin üzerinde değer kaybetti. Aylık volatilitesi ise % 32’nin üzerindedir. Şu anda, ADA 0.077154 $’dan işlem görüyor.

Yazının hazırlandığı esnada, Cardano’nun kripto piyasasındaki payı % 0,9533‘tür. 1.800’ün üzerinde dijital para biriminin var olduğu düşünüldüğünde nispeten önemli bir paya sahiptir. Ayrıca, ADA bir yıl önce 0.0217 seviyesindeydi. Bu da şuanda bu kriptonun, % 200’ün üzerinde artış kaydettiğini gösteriyor. Hatta, piyasadaki 2017 rallisi sırasında ADA tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,15 dolar’ı görmüştür.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cardano (ADA) İlk 10’dan Düşme Riski İle Karşı Karşıya - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’ten Bitcoin Destekli Sabitkoin Duyurusu! Kripto Para Borsası Cryptopia, Tasfiye Sürecine Girdiğini Duyurdu Bitcoin Madencilik Gelirleri Son 10 Ayın En Yüksek Seviyelerinde Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolar Olabilir mi? McKinsey Raporuna Cevap: Blockchain’in Çok Fazla Kullanım Alanı Var Binance’den Cosmos Listeleme Hamlesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır