Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Yetkilisi: Dijital Parası Olan Şirketler Muhasebe Kayıtlarına Özen Göstermeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Yetkilisi: Dijital Parası Olan Şirketler Muhasebe Kayıtlarına Özen Göstermeli
SEC Yetkilisi: Dijital Parası Olan Şirketler Muhasebe Kayıtlarına Özen GöstermeliABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) baş muhasebecisi Wesley Bricker, 17 Eylül’de Washington’da gerçekleşen bir bankacılık konferansına katıldı ve kripto para, Blockchain gibi yeni sektörler hakkında konuştu.

SEC yetkililerinden Bricker, ABD’deki firmaların finansal faaliyetleri beyan etme konusunda belli başlı “sorumlulukları” olduğunu ve kripto para ile Blockchain gibi teknolojilerin bu durumu değiştirmeyeceğini söyledi.

Bricker, konuşmasına kripto para ve Blockchain gibi teknolojileri takip etmenin ne kadar önemli olduğundan bahsederek giriş yaptı. Bricker’a göre muhasebecilikle uğraşan kişiler bu alanlarda çeşitli araştırmalar yapmalılar çünkü ancak bu şekilde sektörde neyin yasal, neyin yasa dışı olduğunu anlayabilirler.

SEC’in yetkili isimlerinden olan Bricker’a göre teknolojik yenilikler, şirketlere çok ciddi faydalar sağlayabilirler ve şirketler teknolojik gelişmeleri ‘düşman’ olarak değil ‘dost’ olarak görmeliler.

“Tıpkı teknolojik gelişmelerin yatırımcıların ve genel sermaye piyasalarının aleyhine işlememeleri gibi. Ayrıca şirketler Blockchain, akıllı kontrat gibi teknolojilerden faydalanıyor olsalar dahi düzgün kayıt tutmalılar.”

Bricker ayrıca şirketlerin ve şirket denetimlerinde yer alan kişilerin bu alanda belirlenmiş standartlara ve özellikle federal menkul kıymet yasalarına uymaları gerektiğini hatırlatarak şirketin bu konuda belli başlı sorumlulukları olduğunu vurguluyor ve şöyle ekliyor:

“Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar her ne kadar büyük gelecek vaat ediyor olsalar da şirketleri bu sorumluluklardan muaf tutmuyorlar.”

SEC ile ilgili bugün yayınladığımız yazıda önceden Ethereum’un “menkul kıymet olmadığına” dair yapılmış açıklamanın geçersiz sayılabileceğini belirtmiştik.

SEC Yetkilisi: Dijital Parası Olan Şirketler Muhasebe Kayıtlarına Özen Göstermeli isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Yetkilisi: Dijital Parası Olan Şirketler Muhasebe Kayıtlarına Özen Göstermeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnternetsiz Bitcoin transferleri yolunda önemli adım Coinbase CEO’su: Piyasada Sadece Bitcoin’e Odaklanmamalıyız Piyasa çakılırken piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde 14 kripto para kaldı NYSE Başkanı: Dijital Paraların Geleceği Güvende Ama Fiyatlarını Öngöremiyoruz Kripto Fiyatları Çabalıyor, Bitcoin 14 Ayın Düşük Seviyesinde Wall Street’in En Ünlü Bitcoin Boğalarından Birisi, Emekliliğini Açıkladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır