Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC kripto para için en önemli önceliği açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC kripto para için en önemli önceliği açıkladı
SEC kripto para için en önemli önceliği açıkladı

© Reuters.  © Reuters.

SEC kripto para potansiyelinin Amerika ekonomisi için önemini anlamış görünüyor. Peki bunun için ne gibi çalışmalar yapıyor?

SEC kripto para için en önemli önceliği açıkladıGörünüşe göre hala herkes kriptonun yanında. Pek çok kripto meraklısı ve taraftarı, sektör için çabalamaya ve kripto alanına pozitif bir hava getirmeye devam ediyor. Diğerleri ise büyük bir endişe duyuyor ve piyasanın her hareketini takip ediyor.

Yeni bir rapor, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun, en önemli önceliğinin dijital para dolandırıcılığının önlenmesi olduğunu ileri sürüyor. İlginç bir şekilde, bu sorunlar yaklaşık iki yıl önce hiç dikkat çekmiyordu. Ancak SEC’in her şeyden önce müşteri güvenliğini sağlamaya çalıştığı görülüyor.

SEC, özellikle kurallara uymayabileceğine inandığı herhangi bir ilk para teklifini (ICO) saf dışı bırakmayı hedeflediğini açıkladı. Raporda, çoğunun geçerli ürün olmaması ya da izleme kayıtlarının oluşturulmaması nedeniyle ICO’lar, yüksek riskli yatırım olarak görülüyor. Belge ayrıca pek çok kişinin karanlık işler yaptığını veya dijital varlıkları internet hırsızlıklarından koruyamadığını söylüyor. Diğerleri ise tamamen dolandırıcı ve yasal faaliyet gösteren bir işletme kılıfında çalışıyor.

Bütün bunlar nasıl çalışır?Geçtiğimiz yıl boyunca ortaya çıkan ayrıntılar, yatırımcıların zor bir şekilde kazandıkları paralarının yaklaşık yarım milyonun dolarını sahte ICO’lar ile kaybettiklerini gösteriyor. Birçoğu, yatırımcılara fon karşılığında borsalarda yeni kripto paralara erişim sunarak çalışır. Yatırımcılar daha sonra söz konusu şirketler tarafından sunulan mal ve hizmetlerden bu kripto paralar ile faydalanırlar.

Birçoğu ya tamamlanmış ya da tamamalanmak üzere. Diğer bazı ICO’ların sahte oldukları kanıtlandı. Acemi yatırımcıları milyonlarca dolar dolandırarak altı ay içinde yok oldular. Sonuç olarak, yatırımcılar nihayetinde boş cüzdanlar ve kullanamadıkları kripto paralarla bırakılıyor.

Önemli konuları ciddiye almak“ICO’lar ve Dijital Varlıklar” başlıklı raporun bir bölümünde SEC, şöyle demektedir:

“Geçtiğimiz yıl, icra bölümü, çoğu 2018 finansal yılının sonunda ICO’lar ve dijital varlıkları içeren düzinelerce soruşturma başlattı.”

Sahte ICO’lara yönelik eylemler, bu yıl tam olarak faaliyete geçen kuruluşun Siber Birimi tarafından yönetiliyor. Yalnızca bu yıl, bölüm, 12’si ICO’lara karşı yaklaşık 20 tane bağımsız dava başlattı. Ajans ayrıca, sahtekarlık büyük bir sorun olsa da, SEC’in mevcut düzenlemelerine uymayan ICO’lara ve diğer girişimlere odaklanacağını belirtti.

Hepsi kötü değilBazı büyüyen korkulara rağmen SEC, blokzincir ve kripto paraların birçok üstünlüğe sahip olduğunu ve Amerika ekonomisine olumlu etkilerde bulunabileceğini kabul ediyor:

“İcra bölümü, yenilik ve yasal sermaye oluşumunu engelleme riskine karşı dolandırıcılık ve tescil ihlallerinden kaynaklanan risklerden yatırımcıları korumak için görevini dengeleme ihtiyacının farkındadır.”

Diğer haberlerimiz için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC kripto para için en önemli önceliği açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de tepki için bu seviyeye dikkat! Binance Labs Hindistan’daki Blockchain Sektörünün Gelişimine Katkı Sağlıyor Bitcoin Düşmeye Başladı Forbes: Bitcoin Yeni Altın! 2019’da 10.000 Dolar Zor Bir Hedef Ripple XRP fiyatı yönünü arıyor! JP Morgan’a Spekülasyon Suçlaması

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır