Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Ethereum ve ICO’ları uçuracak

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Ethereum ve ICO’ları uçuracak
SEC Ethereum ve ICO’ları uçuracak

© Reuters.  © Reuters.

SEC Ethereum tabanlı ICO’ları yeni düzenlemeler ile menkul kıymet olarak kabul edecek. Bu gelişme, özellikle ICO sektöründe etkili olan Ethereum için müthiş olacak.

SEC Ethereum tabanlı ICO’ları uçuşa geçirecekICO’ların yasallığı ile ilgili birçok haklı endişe bulunuyor. SEC, menkul kıymetler ve yardımcı araçlar olan dijital varlıkları birbirinden net bir ayıran yönergeyi yakında bitirecek. Bu yönergenin yürürlüğe girmesiyle birlikte, akıllı sözleşme platformu ve kripto para çıkarma blokzinciri olan Ethereum’un fiyatı, ana direnç seviyelerinin üzerine çıkabilir.

ICO’ların yıkıcı ama yenilikçi bir şekilde fon yaratma şekli doğrudur. Aynı zamanda, bu şekilde finanse edilen çoğu projenin menkul kıymet olduğu önceki SEC yorumlarına göre de doğrudur. Herhangi bir akıllı sözleşme platformundan yararlanan bir ICO, menkul kıymet olarak sınıflandırıldığında SEC, bir kılavuz oluşturacak.

SEC kurumsal finans direktörü William Hinman, D.C. Fintech Week konferansında konuşutu. Hinman, ajansın token çıkarmayı planlayan geliştiriciler için kılavuz çalışması yapacağını söyledi. Bu şekilde, yatırımcıların SEC’in gözetiminde bu token menkul kıymetleri satın alıp almamaları hakkında daha fazla netlik sağlanacak.

Dijital varlığın bir menkul kıymet mi yoksa bir araç mı olduğu konusunda daha fazla açıklık için yatırımcılar, FinHub yetkilileriyle iletişim kurabilirler. Finhub, menkul kıymetler ve menkul kıymet teklifleriyle ilgili sorulara hızlı geri bildirim için yeni kuruldu. En önemlisi, SEC, kazanç veya yatırım getirisi beklentisi varsa, herhangi bir tokeni menkul kıymet olarak sınıflandıracaktır. Kılavuz ayrıca, SEC’in menkul kıymet olarak sınıflandırdığı tokenlerin ikincil piyasa işlemlerine de değinecektir.

Bilindiği üzere ICO sektöründe Ethereum blokzincir teknolojisinin payı %85 civarında. SEC, ICO’lar ile ilgili düzenlemeleri yürürlülüğe soktuğunda bundan en çok fayda gören kripto para Ethereum olacaktır.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Ethereum ve ICO’ları uçuracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paralar Düşmeye Başladı! Ripple’dan Latin Amerika ülkesi Brezilya’ya çıkarma Güney Koreli Bitcoin borsalarının %97’si iflas tehdidi ile karşı karşıya Dev Kripto Para Borsasında PayPal ile Para Çekme Dönemi Başladı Bitcoin aramaları fırladı – İnsanlar kripto sektörüne geri dönüyor 2019’un En İddialı Bitcoin Tahminleri ve Piyasanın Geleceğine Bakış

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır