Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ICO’lar Ethereum’u Likidite Ederek Bitcoin ve Piyasayı Etkiliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ICO’lar Ethereum’u Likidite Ederek Bitcoin ve Piyasayı Etkiliyor
ICO’lar Ethereum’u Likidite Ederek Bitcoin ve Piyasayı Etkiliyor

© Reuters.  © Reuters.

2018’in kripto kışı ortaya çıktığından beri, ICO’lar tarafından oluşturulan token’lar, genel karşılıklarına, yani Bitcoin’e ve Ethereum’a karşı ciddi bir şekilde düşük performans gösterdiler. Bu, daha önce ICO tarafından finanse edilen topladıkları paraya dayanan çok sayıda projenin ayakta kalmak için çok sayıda önlem almasına yol açtı.

ICO’ların toplu satış stratejisi Ethereum’un yanı sıra tüm piyasayı beraberinde aşağıya çekiyor.

ICO’nun Finanse Ettiği Projeler 20 Gün İçinde 426 bin Ethereum Sattı
TrustNodes tarafından yayınlanan Santiment’in topladığı verilere göre, ICO’nun finanse ettiği projeler, geçtiğimiz 30 gün içerisinde 416 bin Ethereum sattı, bu rakam dudak uçuklatıyor. Şu anki fiyatıyla (86 dolar) hesaplanırsa toplamda 36.19 milyon dolara tekabül ediyor, gayet yüksek bir rakam. Parayı nakde çevirme akını ise söylentilere göre yazdan beri en dikkate değer olan olay.

Önde gelen bir kripto para analisti olan Santiment’e göre, geçen aydan beri Ethereum’u en çok harcayan SingularDTV oldu ve 60.370’ini kullandıktan sonra Ethereum dengesini 165 bine indirdi. Aragon ve Kyber Network’de SingularDTV’den farklı değildi, aynı süre içerisinde onlar da 50 bin dolarlık Ethereum likidite ettiler. Yalnız şunu da belirtmek gerekir, Ethereum merkezli projelerin hala kripto savaşından kalan milyonlarca Ethereum’u var.

Ne olursa olsun bu durum birçok projenin ayı piyasası kaynaklı baskıya maruz kaldığı gerçeğini göstermekte.

Ayı Piyasasında Hayatta Kalmak Kolay Değil
İlginç bir şekilde, geçtiğimiz ay yüksek miktarda Ethereum harcayan Ethereum merkezli sohbet uygulaması Status, yakın zamanlarda personelinin %25’ini (yaklaşık 25 personel) çıkaracağını açıkladı. Kurucu ortak Jarrad Hope, Status’ın son hamlesini firmanın kazancının büyük bir ölçüde azaldığını, bu nedenle “önemli olmayan” çalışanların işten çıkarılmasının mantıklı olduğunu iddia etti. Üstelik, Status’ın ömrünü uzatmak ve tüm kripto paraların içinde bulunduğu karmaşadan kurtulmak adına çalışanlara açıkça maaş kesintisi konusunu açtı.

Bu tür bir karar işletmeler için çetin olsa da, bazılarına göre Status çok da zor zamanlar yaşamadı. Aynı adı paylaşan merkezsizleşmiş medya platformunun arkasındaki özel şirket Steemit, son haftalarda işlerinde bazı düzenlemeler yapmak zorunda kaldı. NewsBTC’nin haberine göre, Steemit CEO’su Ned Scott, kişisel Youtube kanalı ekibinin %70’ini işten çıkardı. Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys, çalışanlarının %13’ünü işten çıkardı, demek ki kuruluş fonlarını aştı.

ConsenSys, Steemit ve Status acı içindeyken, bazı girişimler direkt dünyadan silindi. Ethereum Classic çevresinde önemli bir geliştirme konsorsiyumu olan ETCDEV çöktü, firmanın teknoloji yöneticisi çöküşün ardındaki sebebi finansal kısıtlamalar olarak gösterdi. Bu açıklama, şirketin teknoloji yöneticisi Artamonov’un Medium’da bir makalede onunla aynı düzeyde olan birini başka bir ekip için Truva Atı olduğunu iddia ederek azarlamasının birkaç gün sonrasında geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post ICO’lar Ethereum’u Likidite Ederek Bitcoin ve Piyasayı Etkiliyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ICO’lar Ethereum’u Likidite Ederek Bitcoin ve Piyasayı Etkiliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase CEO’su, Listelemeler Hakkında Konuştu: ‘Müşterilerimizin Talep Ettiği Varlıkları Listeliyoruz’ Bitcoin Borsaları Tether’dan Vazgeçmek İsterken Yatırımcı Aynı Fikirde Değil! Türkiye’nin ilk Bitcoin cinayeti davasında karar açıklandı Dünya Bankası: Daha İyi Bir Havale Altyapısı Lazım Madenciler, Son Artışla Kar Etmeye Başladı Yok artık: Boş Bitcoin adresine 5000 dolar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır