Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Bitcoin ETF’lerin onaylanması için gerekli olan tedbirleri açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Bitcoin ETF’lerin onaylanması için gerekli olan tedbirleri açıkladı
SEC Bitcoin ETF’lerin onaylanması için gerekli olan tedbirleri açıkladı

© Reuters.  © Reuters.

SEC Bitcoin ETF’lerin onaylanması için kripto paralar ile ilgili sorunlar ve endişeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu da onay vermeden önce bazı değişiklikler yapacağına işaret ediyor.

SEC Bitcoin ETF’lerin onaylanması için gerekli düzeltmeleri yapıyorGeçtiğimiz günlerde SEC, kripto paralar ile ilgili görüşlerini ve duruşunu açıklamıştı. Geldikleri nokta özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto paralar için ağırlıklı olarak olumlu görünüyor. ICO’lar ve bunun sonucunda çıkan kripto paralar hakkında daha az ilgilendiler ve bunları hızlıca hisse senedi olarak tanımladılar.

SEC başkanı Jay Clayton, bu konularda oldukça ihtiyatlı fakat ilgisiz değil. SEC başkanı, Manhattan’daki yatırım konferansında BTC ETF’lere izin vermeden önce kripto para piyasasında bazı değişikliklerin gerek olabileceğini söyledi.

Borsalarda sorunlar devam ediyorBorsalarda korsanlara karşı zafiyetler ve piyasa manipülasyonu gibi sorunlar hala çok sık görülüyor. Clayton’nun iddiaları açık ve mantıklı. Clayton, Bitcoin ETF gibi bir yatırım aracına onay vermeden önce kripto piyasasında düzeltilmesi gereken birkaç noktaya işaret ediyor. Clayton’un ilk endişesi piyasa gözetimi ile ilgili. Kripto borsalarının çoğu hisse senedi borsaları gibi aynı izleme araçlarını kullanmıyor. Yatırımcılar da doğru bir şekilde Bitcoin fiyatını göremiyorlar.

Clayton:

“Yatırımcıların ETF’ye dayalı emtia ile işlem yaparken beklentisi, akla uygun olması ve manipülasyondan uzak olmasıdır. Bu konuda rahat olabilmem için bu sorunun ele alınması gerekir.”

Clayton, iki büyük borsada Mt. Gox ve Coincheck’te yaşanan korsanlık gibi borsaların sorunlarına da değindi:

“Kulaklarımızı tırmalayan kripto para hırsızlıkları ile karşılaştık. ETF’ye dayalı varlıkların muhafazasına önem veriyoruz ve bu sorunlar yok olmuyor.”

Görmekten memnun olacağımız şey, Clayton’ın endişelerini kamuya duyurmadan önce bile, bu iki ana sorunun ele alınmasıdır. Nisan ayında Nasdaq, Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para borsası Gemini ile işbirliğini duyurdu. Bu işbirliği ile Gemini, Nasdaq’ın izleme teknolojisini kullanacak ve borsa müşterilerine açık ve kurallara uygun bir piyasa ortamı sunabilecek.

Ayrıca ABD içi ve dışındaki borsa sorunları da ele alınıyor. Bunun en iyi örneklerinden biri de Fidelity. Coinbase, Gemini, BitGo, Ledger ve ItBit’da benzer sorunlar üzerine çalışıyor.

Bitcoin’in mevcut zayıf performansına rağmen, SEC ce Clayton’ın ihtiyatlı ama olumlu olması sevindirici. Kripto para alanında sağlam adımlar atılarak ortamın daha şeffaf ve güvenilir olması amaçlanıyor.

Kurumsal yatırımcıların ve düzenleyicilerin bu konuya dahil olarak yavaş ve istikrarlı yaklaşımı, büyümenin devam edebilmesi için hala ele alınması gereken birçok konunun olduğuna işaret ediyor.

Merkezi olmayan Bitcoin borsaları ateş altında – SEC son kez uyardı

SEC Ethereum ve ICO’ları uçuracak

SEC kripto para için en önemli önceliği açıkladı

SEC merkezi olmayan Bitcoin borsalarını uyardı

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Bitcoin ETF’lerin onaylanması için gerekli olan tedbirleri açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Borsası Coinbase Ticaretten Fazlasını Amaçlıyor İspanya Regülatörü, ICO’lar Konusunda Yatırımcıları Uyardı Ripple, XRP’yi bazı kurumsal alıcılara indirimli satıyor Geçmişten bugüne en meşhur 10 Bitcoin işlemi Tron Hakkında Korkutan İddia! CEO Ortalığı Karıştırdı! EOS 11% oranında geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır