Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Başkanından Bitcoin Açıklaması

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Başkanından Bitcoin Açıklaması
SEC Başkanından Bitcoin Açıklaması

© Reuters.  © Reuters.

Kriptokoin.com-Fox Business ile yapılan yeni bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin ve kripto paraların çok fazla potansiyele sahip olduğunu belirtiyor ve Bitcoin ETF‘nin yönetmelikleri tam olarak karşıladığı zaman söz konusu olabileceğini söylüyor.

Bu teknolojinin geleceğe dair önemli vaatlerde bulunduğunu belirten Clayton, geçmişte sermaye artırma yaklaşımımızla bu teknolojinin ahenk içerisinde olduğu durumlarda önemli sözleri yerine getirdiğini belirtiyor.

SEC’e Gönderilen Mektup
SEC’e gönderilen ve içerisinde yedi görüşün bulunduğu mektup, VanEck / SolidX Bitcoin ETF önerisi hakkında geri bildirimde bulunuyor. Mektupta piyasa manipülasyonuyla ilgili endişeler vurgulanıyor.

SEC’in kural değişikliği ile ilgili bildirimde bulunması, çoğunlukla olumsuz olmak üzere farklı görüşlerin ortaya çıkmasına da neden oluyor. Örneğin bu konu ile ilgili olarak Dina Pinto şunları söylüyor:

“Bence, Bitcoin’in bugüne kadar ETF gibi ciddi bir ürüne dayanabileceği sağlam bir temeli bulunmuyor. Fiyat oynaklığı, çok az kişi tarafından manipüle ediliyor ve gerçek kullanım durumu da söz konusu değil. Bu teklifi kabul ederek, birçok insanın hem maddi hem de başka şekilde zarar uğrayacağını görebiliyorum. Bana göre bu önerinin reddedilmesi gerekiyor.”

D. Barnwell, SEC’e “tereddüt etmeden” teklifi direk olarak reddetmesi çağrısında bulunuyor:

“Bitcoin ETP’yi onaylamadığımı güçlü bir sesle haykırmak istiyorum. Bitcoin’in, içerdiği tüm olumlu ve olumsuz yönleriyle finansal bir ürün olmaya layık olup olmadığını anlamak için ben SEC’den “izle ve bekle” yaklaşımını daha uzun bir zamana yaymasını bekliyorum. ”

Bu konuyla ilgili olarak yukarıdaki olumsuz yaklaşımların aksine tek olumlu cevap Sami Santos’tan geliyor:

“SEC’in argümanlarına baktığımda müthiş bir çelişki içerisinde olduğunu görüyorum. Zira SEC henüz daha ETF’yi onaylamamış durumda. Buna sebep olarak manipülasyona ve yatırımcıların korunmasının esas alındığına vurgu yapılmakta. Ancak şunu unutmayalım ki, bir yatırım fonu olmadan yatırımcı yasal olarak düzenlenmemiş borsalarda Bitcoin satın almaya ve yatırımlarını kaybetmeye daha yatkın.”

VanEck, olası zararları karşılamak için zaten sigorta sunuyor ve bu nedenle yatırımcı ETF fonuna yatırım yapmaya mutlaka ilgi gösterecek. Bu yüzden VanEck ETF ve Bitwise’ı onaylamamak için hiçbir neden göremiyorum.”

Başkan’ın İlgi Alanı
Başkan Clayton, piyasa manipülasyonu ve kripto para birimi borsası ağıyla da ilgilendiğini söylüyor.

“Şu anda endişe duyduğum şey, temel ticaretin genel olarak manipüle edilmediğinin makul bir şekilde gösterilmesi durumunda, bu faaliyetlerin iyi kurallara sahip mekanlarda yapılıp yapılmayacağı ile ilgili. Diğer bir endişem ise denetim konusu. Zira denetim bizim rahat olmamızı sağlayan en önemli faktörler arasında yer alıyor.”

Cboe BZX Borsası, hükümetin kapalı olduğu zaman diliminde Ocak ayında VanEck SolidX Bitcoin ETF’sine yönelik olarak hazırlamış olduğu başvurusunu geçici olarak geri çekti. Şubat ayında bu başvuru tekrar gönderildi ve üç haftalık süre kamuoyuna geri bildirimde bulunularak yeniden başlatıldı. SEC şu anda 5 Nisan’a kadar bir karar vermek ya da süreyi uzatmak zorunda.

Onaylanması halinde ETF, VanEck SolidX Bitcoin Trust’ın sahip olduğu SolidX Bitcoin hisselerinin alım satımını gerçekleştirecek.

Bitwise Asset Management’ın yapmış olduğu bir Bitcoin ETF başvurusu da halihazırda SEC tarafından inceleniyor. Bu incelemeye yönelik karar için de son tarih 5 Nisan.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post SEC Başkanından Bitcoin Açıklaması appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Başkanından Bitcoin Açıklaması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paraların Geleceğini Facebook Gibi Şirketler Belirleyecek Bitcoin ve Litecoin’in Başarısı Bitcoin, 4000 doları kırmalı: İvme kritik önemde Kripto tahminleri tutan Keiser: Bitcoin (BTC) güçlü bir patlamanın eşiğinde! ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi Bloomberg: Bitcoin indikatörü 1 yıl sonra ilk kez “alım” sinyali verdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır