Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Başkanı: Yatırımcılar Kripto Paralara Yatırım Yapmadan Önce, ”Tedbirlerin” Eksikliğini Göz Önünde Bulundurmalı

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Başkanı: Yatırımcılar Kripto Paralara Yatırım Yapmadan Önce, ”Tedbirlerin” Eksikliğini Göz Önünde Bulundurmalı
SEC Başkanı: Yatırımcılar Kripto Paralara Yatırım Yapmadan Önce, ”Tedbirlerin” Eksikliğini Göz Önünde Bulundurmalı

2/2


2/2


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Jay Clayton, 29 Kasım tarihinde yaptığı bir röportajda, kripto para piyasası ile ilgili olan görüşlerini aktardı. New York Times köşe yazarı Andrew Ross Sorkin‘e röportaj veren Clayton, kripto para piyasasına karşı uyarılarda bulunurken, yatırımcılara da çeşitli tavsiyeler verdi.

Röportajın ortalarına doğru SEC’in yatırımcıları kripto para piyasasına ve bunun gibi yeni ve tahmin edilemez piyasalara katılım konusunda eğitmesi gerektiğine dikkat çeken Clayton, konu hakkında şunları ifade etti:

”Trading etkinliklerinin Nasdaq veya New York Menkul Kıymet Borsasındaki gibi gözükmesine rağmen, bu yeni piyasaların sizin için aynı türden tedbirlere sahip olmadığına dair bilgi vermeye çalıştık. Bu geleneksel piyasalarda manipülasyonu engellemek , insanların küçük oyunculardan faydalanmasının önüne geçmek için 70 yıldır çalışmaktayız.”

Yatırımcıları off-shore token satışlarına katılma konusunda da uyaran Clayton, SEC’in bir off-shore token satışında işlerin kötüye gitmesi sonucu yapabileceği çok az şeyin olduğunu ve olabildiğince bunlardan kaçınılması gerektiğini vurguladı.

Röportajın devamında Sorkin’in, kripto para birimlerinin temelinde yatan blockchain teknolojisine değinmesi ve bunun ”gerçek bir hakeme” – ne bir yargıç ne de bir jüri – sahip olmadığını belirtmesi üzerine blockchain hakkında da konuşan Clayton, bu ilkenin mevcut regülasyonlarla ile ”kavgalı olduğunu” ve pek iyi anlaşamadıklarını da ifade etti.

Clayton bu hafta yaptığı başka bir röportajda, dijital token satışlarına dikkat çekmiş ve yatırımcıları yine bunlara karşı uyarmıştı.


İlgili haber:
SEC Başkanı: ETF Onayı İçin Piyasadaki Manipülasyonun Bitmesi Lazım

SEC Başkanı: Yatırımcılar Kripto Paralara Yatırım Yapmadan Önce, ”Tedbirlerin” Eksikliğini Göz Önünde Bulundurmalı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Başkanı: Yatırımcılar Kripto Paralara Yatırım Yapmadan Önce, ”Tedbirlerin” Eksikliğini Göz Önünde Bulundurmalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amerikalı Girişimci Ucuz Elektrikle Madencilik Yapmaya Başladı Bitcoin ve Ripple’da yön neresi? Şant Manukyan değerlendirdi Hindistan’daki Yerel Yönetim Blockchain Sektörünü Kalkındırmak İstiyor Ünlü analist Mati Greenspan’dan çarpıcı Ripple (XRP) açıklaması Kripto Para Birimleri Kabarcık Mı? 10 Bitcoin Boğası: Bitcoin ve kripto paralara inanan ünlü insanlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır