Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC başkanı Kripto para uygunluk şartlarını açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC başkanı Kripto para uygunluk şartlarını açıkladı
SEC başkanı Kripto para uygunluk şartlarını açıkladı

© Reuters.  © Reuters.

SEC başkanı Kripto para için istedikleri şartları açıkladı. Bütün bir yıl boyunca gözler sürekli üzerinde olan SEC sonunda ne istediğini söyledi. SEC başkanı ICO ve ETF onayı ile ilgili olarak düşüncelerini ve SEC’in bakış açısını açıkladı.

SEC başkanı Kripto para şartlarını tam da felaketin ortasında açıklıyorSEC başkanı Kripto para ile ilgili yaklaşımlar açısından görüşlerini paylaştığı bir programda öncelikle ICO’ların Amerika kanunlarına uyması için SEC’e kayıt yaptırması gerektiğini vurguladı. Kripto paralar için de bir düzenleme gerektiğini ve bu düzenlemede olmasına önem verdikleri şartları ve endişelerini paylaştı.

Düzenlemede neler var?SEC başkanına göre Bitcoin bir vadeli değil. Ancak ICO’ların sunduğu tokenler bir vadeli ve kanunlara uyması gerekiyor.

SEC’in ICOlara karşı bu düzenleyici hamlesiyle ilgili olarak yasaların mutlaka ICO alanına girmesi gerektiğini vurguluyor.

“İnsanlar eğer ICO ile para toplamak istiyorlarsa ya çok gizli yapacaklar ya da SEC bünyesine kayıt olacaklar. SEC kaydı olduğu zaman da finansal yükümlülükleri yerine getirmek zorundalar”

SEC başkanı Clayton şu ana kadar SEC’e hiçbir ICO kaydı yapılmadığını da ekliyor. Başkan tahsisli satış ayrıcalığı olanlar ve ya off-shore yapıdaki ICO ların düzenleyici amacın dışına çıkabileceklerini açıklıyor ancak bir ICO içinde halka sunum yapıldığı sürece bu kurallara aykırı.

ETF onay zamanı hakkında yorum yokBaşkana ETF onay zamanı ile ilgili soru sorulunca yorum yapmaktan kaçınıyor başkan. Ama SEC’in düzenlemeler konusunda endişeleri olduğunu söylemeden de geçemiyor. Özellikle vurguladığı konular arasında borsalardaki fiyat bilgisinin yeterince güvenilir olup olmadığı, varlıkların korunması ve özellikle de insanların ETF altında bulunan varlıklar kadar, sahip oldukları varlıkların orada olduğundan emin olmaları gerektiği var. Bir diğer deyişle güven ortamı istiyorç

Bu yılın başında SEC üyesi Hester Peirce SEC’in ETFleri ret kararından bahsederken şöyle söylemişti:

Komisyonun kriptoyu farklı bir değer olarak ele aldığını ancak bir dereceye kadar diğer varlıklarla arasında benzerlikler olduğunu özellikle de altın ile aynı kulvara konabileceğini ima etmişti.

SEC bu konuda net bir sonuca ulaşsa ve kriptoları belli bir yere oturtsa, çok vakit kaybı yaşanmadan piyasa gideceği yönü belirler.

ilgili bir diğer yazımız: SEC başkanı Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için şartını açıkladı

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC başkanı Kripto para uygunluk şartlarını açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Eğer Bitcoin Üç Gün Daha Dayanabilirse…” Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı Aliant, Tüccarlar İçin Ücretsiz Kripto Para Ödeme İşlemi Sunacak 20.000 BTC’lik Satın Alma Emri Bitcoin Fiyatını 5.000 Dolara Yükseltmiş Olabilir Bitcoin düşüyor: Analistler bakın BTC’de şimdi hangi seviyeleri bekliyor Banco Santander Yetkilisi: Ripple Şeffaflık, Kesinlik ve Hız Sağlıyor Bakkt Kripto Para Platformu İki Yeni Tecrübeli İsim İle Kadrosunu Büyütmeye Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır