Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin (BTC) İçin Olumlu Haberler Devam Ederse Kısa Sürede 8500 Doları Görebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin (BTC) İçin Olumlu Haberler Devam Ederse Kısa Sürede 8500 Doları Görebilir
Bitcoin (BTC) İçin Olumlu Haberler Devam Ederse Kısa Sürede 8500 Doları Görebilir

2/2


2/2

Amerikcan (CFTC)’nin ICE’ye Bitcoin vadeli işlemleri için izni vermesi ve SEC’in ETF’yi onaylayacağı söylentileri gibi Bitcoin (BTC) için olumlu haberler, yatırımcıların yavaş yavaş keyfini yerine getirmeye başladı.

Bitcoin (BTC) İçin Olumlu Haberler

Dün Bitcoin ve kripto para yatırımcıları için oldukça sağlam bir gündü. Dünyanın en geniş borsası olan New York Borsası’nın da dahil olduğu 12 borsanın operatörü olan Kıtalararası Borsa (ICE)’ye Bitcoin vadeli işlemleri yapma izni verildi. Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından verilen izin neticesinde vadeli işlemler, Bakkt üzerinden 12 Aralık’tan itibaren yapılmaya başlanacak.

CTFC’nin Bitcoin Vadeli işlemlerine izin vermesi yeni bir küresel kabulün de önünü açmış oldu. Bu kararın ardından kripto piyasasında gözler SEC’in Bitcoin ETF projesi onayına çevrildi. SEC’in vereceği ETF kararı konusunda piyasanın olumlu bir tavır takınması Bitcoin fiyatlarında olumlu bir dalgaya da sebep olmuştu.

Komisyondaki Kripto Severler ÇoğalıyorSEC içinden sızan haberlere göre, Kara Stein’ın Aralık ayında SEC’ten ayrılacak olmasından sonra, yerine kripto sever birisi olan Allison Lee gelecek. Komisyonda Lee’den başka Elad Roisman ve Hester Pierce gibi kripto destekçilerin de olması Bitcoin ETF projesinin kabul edileceği yönündeki büyük işaretler.

SEC’in ETF’yi Aralık ayına kadar onaylaması durumunda Bitcoin fiyatı 20.000 $’a fırlayabilir. Bu da boğa dalgasının işaret fişeğinin ateşlenmesi anlamına gelecektir.

Ancak SEC, Bitcoin ETF teklifi yapan 7 farklı borsa ve firmanın girişimlerine olumsuz yanıt vermesi umutları biraz kırdı. Her şeye rağmen CTFC’nin olumlu Bakkt kararı SEC’in ETF kararı için bir referans olabilir.


Bitcoin Fiyat AnaliziHaftalık grafik

Haftalık bazda Bitcoin rölantide gitmeye devam ediyor. Hatta bu hafta % 3 düştü. , Bitcoin nispeten sabit ve yüzde üç düştü. Ancak, son Bitcoin ETF söylentisi ve Bakkt Bitcoin Futures lansmanı bir şeylerin olacağının habercisi. Takipçiler bunu fırsata çevirecektir.

Net bir destek ve direnç çizgileri ile konsolide olmuş bir piyasa göz önüne alındığında, geçen haftaki trend tanımına göre alım satım yapmanızı tavsiye ediyorum. Fiyatlar geçici olarak 7,200 $ ‘ın üzerine çıkması alış için fırsat oluşturabilir. Çünkü Bitcoin (BTC) için olumlu haberler medyada yer aldıkça boğa koşusu olasılığı da yükseliyor.

Ancak Bitcoin 5,800 ile 6.000 dolar destek seviyelerinin üzerinde gezindiği sürece her düşüşte long pozisyona girmenizi öneririm


Günlük grafik

Haftalık grafikteki istikrar günlük grafikte de geçerli. Fiyatların 6,500 $ ‘lık desteklerle birlikte 300 $’lık bir bölgede seyrettiğini görüyoruz. Ancak 6.000 $ ‘lık destek hattının hemen altına doğru olan düşüşlerde alım yapmanızı öneriyorum.

15 Ekim etkisinin piyasada devam ettiğini hemen görebiliriz. Yükselişin devam etiğini var sayarsak ilk direnç hattımız 7,200, ikincisi ise 8,500 dolar olacaktır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin (BTC) İçin Olumlu Haberler Devam Ederse Kısa Sürede 8500 Doları Görebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Ripple, Ethereum Fiyatı Stabil: Bu Altcoinler ise Boğa Koşusunda! Çin’in Yeni Kripto Para Sıralaması Yayınlandı: İşte Bitcoin, Ethereum, EOS ve TRON’un Yeri Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor Istanbul Blockchain Women Platformu, Yeni Bir Etkinlik Düzenliyor İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır