Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Başkanı Clayton, Senatoya Yaptığı Açıklamada Blockchain Yatırım Fırsatlarına Değindi

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Başkanı Clayton, Senatoya Yaptığı Açıklamada Blockchain Yatırım Fırsatlarına Değindi
SEC Başkanı Clayton, Senatoya Yaptığı Açıklamada Blockchain Yatırım Fırsatlarına Değindi

3/3


2/3


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Jay Clayton, bu hafta kripto para birimleri, ICO’lar ve dağıtık defter teknolojileri (DLT) hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Clayton, ICO projelerinin ‘sermaye akışına’ yardımcı olabileceğini ifade ettikten sonra, dağıtık defter teknolojileri hakkında da olumlu cümleler sarf etti.


İlgili haber:
SEC Başkanı Jay Clayton: Bitcoin Bir Menkul Kıymet Değil Ama Çoğu ICO Öyle

11 Aralık tarihinde SEC sayfasında yayınlanan ve ABD Senatosuna yaptığı konuşmasında blockchain teknolojisine değinen Clayton, DLT’nin hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılara ”umut vaat eden yatırım fırsatları” sunduğunu vurguladı. Clayton bunun yanı sıra yaptığı açıklamalarla, SEC’in 2019 yılındaki yol haritasına dair odağını da az çok belli etmiş oldu.

Başkan, SEC’in özellikle ICO’lar, dağıtık defter teknolojileri ve ‘dijital varlıklar’ konularında ciddi bir kaynak harcaması yapacağını vurguladı. Ancak bunun yanı sıra komisyonun ‘yeniliği hızlandırmak’ ve ‘yatırımcıları korumak’ adına gerekli adımları alacağını da belirten Clayton, bunun ”dengeli bir regülasyon yaklaşımı’ ile mümkün olacağını belirtti.

İçsel kripto para regülasyonu birliği konusunda gelişmeler katettiklerini belirten Clayton, geçtiğimiz Ekim ayında Finansal Teknoloji ve Yenilik İçin Stratejik Merkez kurulmasının temel amacının da bu olduğunu belirtti. SEC başkanı sadece SEC’in bu konu için yeterli olmadığını ve regülatörler arası iş birliğinin de sağlanması gerektiğini vurguladı.

ABD’nin önde gelen regülatörlerinden olan CFTC, özellikle menkul kıymet konusunda zaman zaman SEC ile ters düşebilmekte. Yine de iki regülatörün büyük ölçüde aynı kanaatte olduğunu söylemek mümkün.

SEC Başkanı Clayton, Senatoya Yaptığı Açıklamada Blockchain Yatırım Fırsatlarına Değindi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Başkanı Clayton, Senatoya Yaptığı Açıklamada Blockchain Yatırım Fırsatlarına Değindi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash, TRON ve Ripple haber özeti Coinbase Cüzdanı, iOS ve Android Uygulaması için Bitcoin Desteğini Duyurdu Bu Amerikan Eyaleti Bitcoin’i ‘Para’ İle Aynı Yasal Statüye Koyma Yolunda XRP 5% düşüşle 0,34931 seviyesinin altına geriledi Güney Amerika’nın En Büyük Yatırım Bankası, Kripto Para Çıkarıyor Japonya Yeni Rapor Yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır