Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Kripto Paralar Artık Havale ve Çeklerden Daha Popüler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Kripto Paralar Artık Havale ve Çeklerden Daha Popüler
Bitcoin ve Kripto Paralar Artık Havale ve Çeklerden Daha Popüler

© Reuters.  © Reuters.

Yeni bir çalışma, Bitcoin ve kripto para birimlerinin yurt dışına para göndermenin bir yolu olarak basılmış çeklere ve havale emirlerine üstünlük sağladığını gösteriyor.

Clovr’a göre, ankete katılanların % 15’i para göndermek için kripto para birimini kullandığını,% 11.8’inin ise çek ve havale gönderdiğini söylüyor.

Ankete katılan 707 kişiden yarısından fazlası, diğer çevrimiçi hizmetler ve geleneksel para transfer şirketleri arasında, PayPal, Western Union’ı yurtdışında yaşayan arkadaşlar ve aileler için yiyecek, ev eşyaları ve konut için para göndermenin en yaygın yolu olarak tanımlıyor.

Geleneksel banka havaleleri, ön ödemeli kartlar, nakit para ve postahane banka havaleleri, havale göndermek için en iyi yöntemleri ortaya koyuyor.

Yurt Dışı Para Gönderme Yöntemleri

  • Çevrimiçi hizmetler (ör. PayPal) -% 51.0
  • Para transferi hizmetleri (yani Western Union) -% 50,9
  • Geleneksel banka havalesi (banka veya kredi kartları aracılığıyla) -% 25,7
  • Kripto para birimi -% 15,8
  • Ön ödemeli kart -% 12,2
  • Çek veya havale (posta yoluyla) -% 11,8
  • Çek veya havale (çevrimiçi) -% 11,5
  • Nakit (posta yoluyla) -% 8,9
  • Geleneksel banka havalesi (postahane aracılığıyla) -% 6.1

Veri toplamak için Amazon’un Mechanical Turks’u kullanılarak yapılan çalışma, geleneksel yollarla para göndermek için yüksek ücretler alındığını ortaya koyuyor. Yurtdışına 500 dolar göndermek için bankalar ortalama 52.05 dolar alıyor. Para transferi operatörleri 30,75 dolar alıyor. Postane 34,05 dolar, mobil operatörler 16 dolar tutarında ücret alıyor.

Ortalama bir kişi yılda 3.315 dolar gönderiyor ve 585.99 dolar ücret ödüyor.
Geleneksel banka havalesi kullananların % 15’inden fazlası, en yüksek ücreti ödeyerek, memnuniyetsiz olduğunu bildirirken, para transferi hizmeti kullananların % 10,4’ü daha düşük ücretle memnuniyetsizliklerini belirtiyor.

Anket katılımcılarının kripto para birimini kullanma konusunda sahip oldukları bir numaralı tereddüt, teknoloji hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıkları. İkinci en yaygın tereddüt ise, alıcının mal satın almak için kripto parayı kullanamayacağından endişelenmesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin ve Kripto Paralar Artık Havale ve Çeklerden Daha Popüler appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Kripto Paralar Artık Havale ve Çeklerden Daha Popüler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

23 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi IBM Blockchain Projelerine Özel Oluşturulmuş Kayıt Sistemine Katıldı Ethereum Tekrar 2. Sıraya Dönüyor! Kanadalı Bitcoin Madencilik Firması Hut 8, 2018’in Üçüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti Ripple balinaları satış için harekette: Hangi kripto paraya geçiş yapacaklar? Seyahat ve Gezi: Bitcoin İle Seyahat Edenlerin 4 Uğrak Noktası!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır