Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SBI Holdings, Ripple’ın Sistemi ile Mobil Ödeme Uygulaması Çıkarıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » SBI Holdings, Ripple’ın Sistemi ile Mobil Ödeme Uygulaması Çıkarıyor
SBI Holdings, Ripple’ın Sistemi ile Mobil Ödeme Uygulaması Çıkarıyor

© Reuters.  © Reuters.

Japon finansal devi SBI Holdings, Ripple’ın teknolojisini kullanarak iOS ve Android cihazlara ödeme uygulaması getirmeye hazırlanıyor.

Ripple ve SBI’nın ortak şirketlerinden birisi olan SBI Ripple Asia’nın CEO’su Takashi Okita, yaptığı açıklamada MoneyTap adı verilen uygulamanın çıkışını doğruladı. Uygulamanın tam olarak ne zaman çıkacağı henüz netlik kazanmazken, çıkan dedikodulara göre sonbaharın ortasına doğru tüm süreçlerin tamamlanması planlanıyor.

Sistemin üç ayrı Japon bankasında da fonksiyon göstereceği belirtilirken, gerekli düzenlemelerin yapılması noktasında da iki tarafın hummalı bir çalışma gösterdiği kaydedildi. SBI Asia, yaptığı açıklamada sunulması planlanan hizmetin ilk aşamada Sumishin Bank, Suruga Bank ve Resona Bank isimli üç ayrı Japon bankasında faaliyet göstereceğini belirtirken, ilerleyen dönemde Japonya Bankalar Birliği’ndeki 61 bankanın birden bu sisteme entegre olmasının beklendiği kaydedildi.

Sadece telefon numarası ve QR kodu ile 7 gün 24 saat boyunca kullanıcıların para gönderimi yapmasının mümkün olacağı bu yeni sistemde, geleneksel bankacılık sisteminin ağırlığı ve zaman alıcılığının azaltılması ve müşterilere çok daha iyi bir deneyim sunulması hedefleniyor.

Ripple’ın sunduğu bu ileri bankacılık çözümlerini kullanan tek firma elbette ki SBI Asia değil ancak SBI Holding ile Ripple’ın ortaklıkları da uzun bir döneme yayılıyor ve otoriteler, bu iki dev firmanın güçlü bir birliktelik içerisinde olduğunu belirtiyor.

Ripple, daha önce de İspanyol banka devi Santander (MC:SAN) ile çalışmıştı. Şirket; İngiltere, Brezilya ve Polonya gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyor.

SBI Holdings, Ripple’ın Sistemi ile Mobil Ödeme Uygulaması Çıkarıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SBI Holdings, Ripple’ın Sistemi ile Mobil Ödeme Uygulaması Çıkarıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash Madenciliğinde Merkezilik İddiaları 2017 Ekim ile 2018 Ekim Süresince Top 21 Kripto Paranın İlginç Değişimi Günün kripto para haber özeti: Ethereum, Ripple, Stellar, Neo, IOTA Eski NATO Genel Sekreteri ve Danimarka Başbakanı, Bir Blockchain Firmasına Danışman Olarak Katıldı! Ticaret savaşları, devalüasyon, Coinbase ve Ripple balina hareketi Kara para aklama kuralları, Bitcoin ödeme platformunun sonunu getirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır