Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

John McAfee Takipçilerine SEC’in Gelen Kutusunu ”Floodlamalarını” Söyledi – Peki Sonu Nasıl Bitti?

Ana Sayfa » GÜNCEL » John McAfee Takipçilerine SEC’in Gelen Kutusunu ”Floodlamalarını” Söyledi – Peki Sonu Nasıl Bitti?
John McAfee Takipçilerine SEC’in Gelen Kutusunu ”Floodlamalarını” Söyledi – Peki Sonu Nasıl Bitti?

7/7


2/7

Kripto para dünyasının belki de en tartışmalı isimlerinden John McAfee, son bir aydır nispeten daha sessiz bir tablo çizse de, yaklaşık 2-3 ay önce çok fazla göz önüne çıkmış ve suikast girişimine bile uğramıştı. En azından kendi iddiasına göre McAfee’yi özellikle ‘SEC Olayından’ sonra öldürmek isteyen çok fazla kişi var ve başına ödül konuldu.


İlgili haber:
SON DAKiKA: John McAfee’ye Suikast Girişimi!

Siber güvenlik uzmanı 7 Haziran tarihinde, takipçilerinden ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu başkanı Jay Clayton‘un ofisini mail ve telefon yağmuruna tutmalarını istemişti.

BuzzFeedNews kaynağı ise yakın zamanda Bilginin Özgürlüğü Kanunu sayesinde gönderilen maillere ulaştı ve bunları yayınladı. 100’ün üzerinde sayfaya BuzzFeed üzerinden ulaşabilirsiniz ancak sizin için bir kaç ‘göze çarpan’ isteği derledik.

İyi Yönler ve Gönderiler
(Bu kısım kasıtlı olarak boş bırakılmıştır, herhangi bir yazınsal hata yoktur.)

Kötü Yönler ve Gönderiler
Bu kısımda sizler için en enteresan ve olumsuz gönderilerden  bir kaç tanesini listeledik.

”Gerçekler, BitCoin çetesi ve Hulkamania senin üstüne geldiğinde ne yapacaksın Jay Clayton?”


Sıradaki şanslı kişimiz ise, Clayton’ın özellikle bir kripto para birimi yani XRP hakkında ne yapacağı yönünde ‘tavsiyede’ bulunmuş ki bu durum olaya zaten kuşku ile yaklaşan SEC’i çok daha olumsuz bir karar almaya itebilir.


”Bir çok ICO’nun sahtekarlık olduğunu biliyorum, ama kesinlikle hepsi böyle değil, ama yine de lütfen kripto para birimlerinin düzenlenmesi hakkında bu kadar sert olma, ve McAfee ile CNN’de konu hakkında tartışmaya katıl. Bunun yanı sırı XRP’nin kanun ve tanım gereği menkul kıymet OLMADIĞININ da farkına var.”

Görünüşe göre yukarıdaki mailin içerisindeki tarz, genel bir trend durumunda çünkü birazdan göreceğiniz e-mail de genel olarak eğitsel bir tavır takınmakta.

”Sevgili Bay Başkan,

Benim elemanım olarak sizden naçizane bir şekilde John McAfee’nin ICO’ların menkul kıymet olarak sınıflandırılması hakkındaki tartışma isteğini kabul etmenizi rica ediyorum.

Buna uymamanız baş kaldırı teşkil edecektir ve bu önümüzdeki herhangi bir değerlendirmede (size) yansıtılacaktır.

Patronunuz,

Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşı”


Sıradaki e-posta ise gerçekten kısa ve öz.


Ve tabii ki, ne zaman bir Twitter çetesi bir yere işgale kalksa, sebepsiz yere bir kaç hakaret görmek de artık adet haline geldi.

Soldaki mail argo olarak ”tamamen aptal, salak” anlamına gelen melt kelimesini kullanırken, sağdakinde ise Jay Clayton’ın ”hiçbir şey hakkında mantıklı düşünemediği” iddia ediliyor.


Kafası Karışık Olanlar
Tabii ki yine Twitter çetelerinde kafası karışık olup neyi nasıl yapması gerektiğini veya olaya niçin katıldığını bile bilmeyen bir kaç kişi çıkması da gayet normal. Aşağıdaki gönderinin sahibi, tam olarak kime, niye mail gönderdiğini anlayamamış olacak ki, çok garip bir gönderi ile listemize giriş yapmayı başarıyor.

”Lütfen benimle tartışmaya katıl McAfee.”


Başka bir kafası karışık kullanıcı ise, McAfee’nin asıl amacı olan ICO konulu tartışmayı, yine McAfee tarafından geçtiğimiz aylarda 2020 başkanlık seçimi ile alakalı zannedip, bunun hakkında bir mail atıyor.

”Selamlar efendim. lütfen Bay John McAfee ile 2020 ABD Başkanlık seçimi ile ilgili tartışın. McAfee benim tam desteğime sahip ve ona çok saygı duyuyorum. Teşekkürler efendim ve tanrı sizi kutsasın.”

Sonuç
Aslında yukarıdaki gönderiler ne kadar ‘komik’ gibi gözükse de, kripto para sektörünün ana akım medya ve düzenleyiciler gözündeki itibarını ve güvenilirliğini zedeleme konusunda ciddi etkiler yaratabilmekteler. Şu sıralar kripto para sektörünün ihtiyacı olan son şey, spekülasyon ve gereksiz tartışmalar. Umuyoruz ki yakın zamanda daha stabil, daha eğitimli, daha kendinden emin bir piyasa ve piyasa katılımcıları görebiliriz.

John McAfee Takipçilerine SEC’in Gelen Kutusunu ”Floodlamalarını” Söyledi – Peki Sonu Nasıl Bitti? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

John McAfee Takipçilerine SEC’in Gelen Kutusunu ”Floodlamalarını” Söyledi – Peki Sonu Nasıl Bitti? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Grayscale’a Göre Bitcoin, Altının Yerini Alacak ABD Hükümetinin Kapanması, Kripto Para Piyasasını da Kötü Etkilemekte OKEx Yöneticisi: Bitcoin 20.000 Dolarlık Rekoru Geçecek! Bitcoin Yeniden Hareketlenmeye Başladı – 5.400 Dolar Seviyesi Aşılacak Mı? Japonya’nın Düzenlediği Uluslararası Regülasyonlar Toplantısı, Hayli Verimli Geçti CEX.IO, Artık Müşterilerinin Kimlik Verilerini İsteyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır