Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik Sağlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik Sağlıyor
ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik SağlıyorEthereum kurucu ortaklarından Joseph Lubin tarafından kurulan ve dünyanın en büyük blockchain yazılım firması konumundaki ConsenSys tarafından işletilen bir startup firması olan Grid+, Teksas eyaletindeki müşterilerine elektrik dağıtmaya başladı.

Eşsiz bir donanım ağ geçidi sistemi ve blockchain çözümü kullanan Grid+ startup firması, Ethereum ana ağı üzerinden ABD içerisindeki bir çok eyalete güneş ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklar üzerinden elektrik dağıtabilecek.

Yakın zamanda ConsenSys ekibini 900 kişiye çıkartan Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin, konu hakkında şunları ifade etti:

”Ezber bozan bir dönüm noktası. Hiç durmayan Grid+ ekibi ilk dört müşterilerine elektrik sağlamaya başladı.”

Grid+ firmasının kullandığı donanım ve yazılım sayesinde, kullanıcılar gerçek zamanlı olarak elektrik alıp satabiliyor. Söz konusu işlemin yapılmasını sağlayan ise Smart Agents isimli akıllı kontrat benzeri bir yapı.

Fabrikalar gibi büyük ölçekli enerji kullanan kurumlar için ise, çok büyük miktarlarda yıllık veya aylık elektrik almak yerine, günlük bazda anında elektrik satın alınıp kullanımına başlanılabilecek ve böylece işverenin sermayesinden bir anda çok fazla çıkış olmayacak.

ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik Sağlıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik Sağlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC Kurul Üyesi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Endişeleri Giderdi Uzak Doğu, En İyi Kripto Para Merkezlerini Kurabilmek İçin Kıyasıya Savaşıyor Ekonomik krizde Bitcoin rüştünü ispatlarsa…! Brad Garlinghouse: Ripple Swift’in yerini alıyor, ayrıca Kurumsal Yatırımcının tercihi XRP Bakana Göre Çinli Bitcoin Madencileri İran’ın Ucuz Elektriğini Kullanıyor Ripple (XRP) fiyatı zıpladı: Bu hamle boğaları sahneye çıkarır mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır