Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik Sağlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik Sağlıyor
ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik SağlıyorEthereum kurucu ortaklarından Joseph Lubin tarafından kurulan ve dünyanın en büyük blockchain yazılım firması konumundaki ConsenSys tarafından işletilen bir startup firması olan Grid+, Teksas eyaletindeki müşterilerine elektrik dağıtmaya başladı.

Eşsiz bir donanım ağ geçidi sistemi ve blockchain çözümü kullanan Grid+ startup firması, Ethereum ana ağı üzerinden ABD içerisindeki bir çok eyalete güneş ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklar üzerinden elektrik dağıtabilecek.

Yakın zamanda ConsenSys ekibini 900 kişiye çıkartan Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin, konu hakkında şunları ifade etti:

”Ezber bozan bir dönüm noktası. Hiç durmayan Grid+ ekibi ilk dört müşterilerine elektrik sağlamaya başladı.”

Grid+ firmasının kullandığı donanım ve yazılım sayesinde, kullanıcılar gerçek zamanlı olarak elektrik alıp satabiliyor. Söz konusu işlemin yapılmasını sağlayan ise Smart Agents isimli akıllı kontrat benzeri bir yapı.

Fabrikalar gibi büyük ölçekli enerji kullanan kurumlar için ise, çok büyük miktarlarda yıllık veya aylık elektrik almak yerine, günlük bazda anında elektrik satın alınıp kullanımına başlanılabilecek ve böylece işverenin sermayesinden bir anda çok fazla çıkış olmayacak.

ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik Sağlıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ConsenSys Ethereum Kullanarak Teksas Eyaletine Elektrik Sağlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Bitcoin kâhini’ Woo’nun en büyük kripto para için son tahmini ICO Yatırımları Son 10 Ayda Yüzde 95 Düşüş Yaşadı! RippleNet Ağına Yeni Bir Ortak Daha Katıldı! Brian Kelly: Bitcoin’i Tepeden Almayın, Şimdi Alın! Rippe (XRP) Biri Mobil İki Bitcoin Borsasında Listelendi Aşırı Pazarlama Yaptığı İçin Özür Dileyen Justin Sun Mesajını Kaldırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır