Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Nedenleri: Bitfinex ve IMF

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Nedenleri: Bitfinex ve IMF
Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Nedenleri: Bitfinex ve IMFKripto para sektörünün en büyük borsalarından olan Bitfinex bir süre önce EUR, USD, JPY ve GBP gibi para birimleri üzerinden havale aracılığıyla yapılan para yatırma işlemlerini geçici süreliğine durdurduğunu açıkladı.

CCN gibi kaynaklara göre Bitfinex’in bu para yatırma işlemlerini durdurma kararı, piyasanın sabaha karşı yaşadığı düşüşü tetiklemiş olabilir.

Uzun süredir Porto Riko’daki Noble Bank ile işbirliği yaptı ve bu bankada epey yüklü miktarda para tuttuğu düşünülen Bitfinex kısa bir süre önce HSBC ile birlikte çalışmaya başladı.

Block tarafından yapılan habere göre Bitfinex aslında gizli bir banka hesabı kullanıyordu. Yine Block’un haberine göre HSBC, özel bir hesap kullanan Bitfinex’in bankada hesabı olduğundan habersiz olabilir.

Bu sabah paylaştığımız haberde kripto para piyasasının yaşadığı düşüşten bahsetmiştik. Sabaha karşı düşüşe geçen piyasa, pek çok koinin kayda değer kayıplar yaşamasına yol açtı. CCN gibi kaynaklara göre piyasada yaşanan bu düşüş, Bitfinex’in pek de ‘şeffaf’ olmayan operasyonları yüzünden tetiklenmiş olabilir.

Kripto para sektöründeki bazı isimlere göre ise piyasanın düşüş yaşamasındaki başlıca sebep birkaç gün önce IMF tarafından yapılan açıklamalar. Koin Bülteni’nde paylaştığımız haberde IMF’in açıklamalarına yer vermiştik. IMF, kripto paraların zaman içerisinde küresel finans sistemine zarar verebileceklerini, sistemde ciddi ‘açıklıklara’ yol açabileceklerini belirtmişti.

Şu an itibariyle piyasadaki düşüşün devam ettiğini söylemek mümkün. Sabah saatlerinde 6,310$ seviyesinde olan Bitcoin 6,270$, 205$ seviyesindeki Ethereum ise 200$ seviyesine gerilemiş durumda.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Nedenleri: Bitfinex ve IMF isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Nedenleri: Bitfinex ve IMF - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee: Sahte Gruplardan Uzak Durun! JP Morgan’ın Kripto Koini Ethereum Kullanıyor mu? Binance’den Rekor Kar Huobi Kripto Para Borsası 2018 Yılında Yüzde 100 Ticari Hacim Artışı Yaşadı! Bankalar Swift’ten kurtulup Ripple ile anlaşmaya çalışıyor Bitcoin hash rate yeni zirvesinde: BTC fiyatı yükselişe geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır