Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Samsung Bir Kripto Para Cüzdanı İçin Patent Başvurusunda Bulundu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Samsung Bir Kripto Para Cüzdanı İçin Patent Başvurusunda Bulundu
Samsung Bir Kripto Para Cüzdanı İçin Patent Başvurusunda BulunduGüney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung (KS:005930), yeni bir kripto para cüzdanı için patent almayı düşünüyor. Samsung bu amaç doğrultusunda İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bir başvuruda bulundu.

Samsung, İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne 27 Aralık’ta bir başvuru sundu. Şirketin yaptığı bu başvuruda “Bir kripto para cüzdanının kullanımı için bilgisayar yazılımı; Kripto para aktarımı ve Blockchain ödemeleri için bilgisayar yazılımı; Blockchain tabanlı kripto para aktarımı yapmayı sağlayan akıllı telefonlar için bilgisayar uygulaması yazılımı” gibi şeylerden bahsediliyor.

Bazı haber kaynakları bir süre önce Samsung ile ilgili bir haber yaptılar. Bu habere göre Samsung, Galaxy S10 model telefonuna bir kripto para cüzdanı ekleyecek. Samsung, kısa süre içerisinde bir açıklama yaparak bu haberlerin doğru olmadığını belirtti.

Ne var ki Samsung’un yaptığı bu yeni başvuru, ortaya atılan bu iddiayı yeniden gün yüzüne çıkarıyor. Ayrıca Samsung, Avrupa Birliği’ne Blockchain ve kripto para teknolojilerine ilişkin bir yazılımla ilgili üç farklı başvuruda bulundu ve bunu 10 Aralık’ta yaptı.

Akıllı telefon üreticilerinden HTC kısa bir süre önce merkezsiz internet tarayıcılarından Brave’i, HTC Exodus 1 adlı modeline entegre etti.

Ayrıca Blockchain tabanlı elektronik şirketlerinden SIRIN Labs, geçtiğimiz ay Blockchain tabanlı ilk telefon olan FINNEY’i kullanıma sundu. Hem Android hem de SIRIN’in kendi açık kaynaklı işletim sistemi olan SIRIN OS tabanlı olan bu telefon, kripto para sektöründen büyük ilgi gördü.

Samsung Bir Kripto Para Cüzdanı İçin Patent Başvurusunda Bulundu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Samsung Bir Kripto Para Cüzdanı İçin Patent Başvurusunda Bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SAFT 20 Milyon Dolar Kazandı XRP için 0.5 doların altı mümkün görünüyor mu? İşte Ayı Piyasasının Kurbanları: Bu Yıl Ölen 5 Altcoin Circle’ın Stabil Koin Projesi USDC, Geçtiğimiz Haftada Yüzde 85 Büyüme Sağladı Litecoin ve Stellar Geriledi – Tether Altıncılığa Yükseldi! Coinbase verisine göre Ripple (XRP) düşerken alımlar artıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır