Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rüzgar Ripple’ın Lehine Esiyor. xRapid Kullanan 4. Dev Açıklandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rüzgar Ripple’ın Lehine Esiyor. xRapid Kullanan 4. Dev Açıklandı
Rüzgar Ripple’ın Lehine Esiyor. xRapid Kullanan 4. Dev Açıklandı


xRapid kullanan 4. dev geliyor. Ripple global para transferlerini güçlendirmek isteyen 4. bir şirketifinansal kurumlar listesine ekledi: Viamericas. Şirket, uluslararası para transferi, fatura ödemeleri ve işlem kontrolü konularında ruhsatlı.

xRapid Kullanan 4. Dev Viamericas

Ripple şirketin sınır ötesi işlemlerini hızlandıran ve XRP kullanan yazılım API’sı xRapid’le Viamericas’ı 4. müşterisi olarak ekledi.

“ Viamericas, Cuallix, IDT, MercuryFX gibi global ödeme sağlayıcılar ve diğerleri xRapid kullanarak kendi likidite maliyetlerini düşürüyor ve gerçek zamanlı ödeme yapıyorlar- ilk olarak da endüstriye.

xRapid kullanan RippleNet müşterileri XRP anlaşması ile sadece 3-5 dakikada gerçekleşen işlem maliyetlerinin %70’ini korumuş oldular. “

Ripple geçenlerde San Fransisco’da düzenlenen Swell 2018 kripto konferansı ile xRapid’i ticari bir ürün olarak resmen başlatmıştı. Ripple’dan yeni bir doküman xRapid’in nasıl çalıştığını tam olarak açıklıyor:

RippleNet müşterileri talep ettikleri likiditeye Ripple’ın xRapid çözümünü uygulayarak erişmeyi tercih edebilirler. xRapid parayı dijital değerler kullanarak bir ülkeden diğerine anında nakletmek için tüm işlemi otomatikleştiren tek bir API. RippleNet müşterileri basitçe kendi yerel paraları ile ödemeyi başlattığında xRapid geri kalanını hallediyor.

xRapid lokal parayı bir dijital değer borsasında XRP haline çeviriyor ve anında varış ülkesindeki XRP ledgerlerine gönderiyor. Daha sonra xRapid XRP’yi bu ülkenin yerel parasına çeviriyor ve sahibine iletiyor.”

xRapid kullanan 4. dev şirket olan Viamericas’ın kurucularından ve CEO’su Paul Dwyer, xRapid’in büyüyerek uluslararası para transferi ve işlenmesinde kilit bileşen olmasını beklediğini söyledi:

“Biz XRP gibi dijital değerlerin, altyapısı eski yerleşim birimlerinin bir kısmına güvenli teslimde yardımcı olarak sınır ötesi ödemelerde kilit bileşen bir rol oynayacağını düşünüyoruz. “

Viamericas, Amerika’da şu anda binlerce temsilci noktası ve Latin Amerika, Hindistan, Çin ve Filipinler’in de dahil olduğu 76,000 üzerinde ödeme noktası olduğunu söylüyor. Şirket daha önce xRapid’i test ettiğini doğruladı.

Dünya Bankası grubunun bir parçası olan İnternational Finance Corporation şirketin en büyük ikinci hissedarı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rüzgar Ripple’ın Lehine Esiyor. xRapid Kullanan 4. Dev Açıklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP Menkul Kıymet İlan Edilebilir Mi? Binance CEO’su Kendi Görüşünü Açıkladı Dünyanın En Büyük 7. Kripto Para Borsası Huobi, Japonya’da Hizmet Sunmaya Başladı! Coinbase’nin Ünlü İsmi Borsadan Ayrılıyor! Ripple ortaklıklara doymuyor: Xendpay de RippleNet’i kullanacak Justin Sun: “TRON bir sonraki boğa koşusunu yönetecek.” Kripto Para Borsası ErisX Dijital Ticaret Odasına Üye Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır