Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’nın Üreteceği Kripto Ruble’nin Fiyatı Kaç Dolar Olacak?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’nın Üreteceği Kripto Ruble’nin Fiyatı Kaç Dolar Olacak?
Rusya’nın Üreteceği Kripto Ruble’nin Fiyatı Kaç Dolar Olacak?


Rus haber ajansı RIA Novosti’nin yayınladığı habere göre Rusya, Devlet destekli ilk kripto parayı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kripto Ruble’nin fiyatı kaç dolar olacak dersiniz?

Rusya Kendi Kripto Parasını ÇıkaracakEzelden beridir her sektörde Amerika Bileşik Devletleri ile rekabet etmeyi amaç edinmiş olan Rusya, Putin’in emri ile yakın zamanda kripto para ilgili gerekli adımları atmaya hız vermişti. Mecliste kripto paranın resmiyetini kabul eden Rus Parlamentosu, devlet destekli bir stablecoin için kolları sıvadı. Eğer proje sonuçlanırsa Rusya, kendi kripto parasını çıkaran ilk ülke olacak.

Hack’lenme olaylarına karşı önlem olarak öncelikle devlet denetiminde piyasaya çıkacak olan kripto rublenin her işlemi yine devletin yetkili organları tarafından izlenecek. Rusya Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, kripto para birimleri ile ilgili yasal düzenlemenin kabul edilmesinden hemen sonra ortaya çıkan kripto ruble ile ilgili detayları kamuoyu ile paylaştı:

“ Yeni Kripto Ruble’nin fiyatı Resmi Rus Rublesi ile aynı olacak. Vatandaşlar kripto formdaki yeni stablecoini Rus Rublesi ile değiştirebilecekler. Örneğin bir bankaya 100 bin ruble getirdiğinizde karşılığında 100 bin kripto ruble alacaksınız. Bu parayı Blockchain’e sabitlenmiş ürünleri almak için kullanabileceksiniz.”

Kripto Ruble’nin Fiyatı Rus Rublesi İle Aynı OlacakAksakov ayrıca, Blockchain teknolojisinin Rus ekonomisinde yerini sağlamlaştırdıktan sonra yeni kripto rublenin Rus rublesinin yerine geçebileceğini iddia etti. Yine de süreçle ilgili son kararı verecek olan merci Rus Merkez Bankasına ait olacak.


Rusya daha önce de birkaç kez kripto para çıkarma girişimde bulunmuştu. 2008 yılında Bitcoin benzeri bir kripto olan RuCoin’i uluslararası piyasaya süren Rus geliştiriciler yaklaşık olarak 200 bin dolarlık yatırım çekmeyi başarmışlardı.

Hala piyasalarda mevcut olan RuCoin’in, yeni kripto rubleden en büyük farkı tamamen merkeziyetsiz olmasıdır. RuCoin üzerinde hiçbir Rus bankasının veya resmi devlet organının yaptırım yetkisi yok. Ancak Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, yeni kripto rublenin piyasaya sürülmesiyle eski kripto paraların ve kripto madenciliğin yasaklanacağını duyurdu.

Nikiforov, kripto rublenin sadece Rusya’da değil uluslararası piyasada da dolaşımını sağlayacaklarını ifade etti. Yurt içinde kullanılan kripto rublenin kaynağının kesinlikle belirtilmek zorunda olduğunu belirten Nikiforov, aksi takdirde büyük yaptırım ve cezaların söz konusu olacağını sözlerine ekledi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’nın Üreteceği Kripto Ruble’nin Fiyatı Kaç Dolar Olacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Libra’nın Gizliliğiyle İlgili İsviçre Merkezli Grup’tan Çarpıcı Çıkış Ripple 3 doların üzerine çıkarak rekor kırdı Ripple, SBI Başkanı’nı Kadrosuna Kattı Marşal Adaları Milli Dijital Para İçin Yeni Fon Oluşturdu Bitcoin fiyatı için sırada ne var? Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok Uzak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır