Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’daki İnsanların Yüzde 13’ü Online Alışverişlerde Kripto Para Kullanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’daki İnsanların Yüzde 13’ü Online Alışverişlerde Kripto Para Kullanıyor
Rusya’daki İnsanların Yüzde 13’ü Online Alışverişlerde Kripto Para KullanıyorRusya‘da düzenlenen yeni bir ankete göre ülkedeki vatandaşların yüzde 13’ü, internet üzerinden yapacakları alışverişlerde kripto para ile ödeme yapmayı tercih ediyorlar.

Alışverişte Kripto Para

Rusya’da 924 kişinin katıldığı yeni bir anket yapıldı ve bu kişilere alışveriş alışkanlıkları hakkında sorular soruldu. Sorulan soruların büyük bir kısmı ödeme metotlarıyla alakalıydı.

Yapılan bu ankete göre Rusya Federasyonu’ndaki vatandaşarın yüzde 13’ü, internet üzerinden yapacakları alışverişlerde kripto para ile ödemeyi yapmayı tercih ediyor. Bu ilk bakışta kulağa çok büyük bir oranmış gibi gelmeyebilir. Ancak anket sonuçları gösteriyor ki insanlar artık daha dijital ödeme metotlarını tercih ediyorlar.

Anket sonuçlarından bir örnek vermek gerekirse vatandaşların yüzde 18’inin eşten-eşe şeklinde çalışan mobil ödeme sistemlerini; yüzde 38’inin ise Paypass, Apple (NASDAQ:AAPL) Pay, Android Pay ve Samsung (KS:005930) Pay gibi temassız ödeme uygulamalarını tercih ettiklerini söyleyebiliriz.

Forklog tarafından yapılan habere göre ankete katılan kişilerin yüzde 48’inin mobil bir banka hesabı var, yüzde 56’sı ise bankacılık haricindeki ödeme sistemlerini tercih ediyor. Katılımcıların yüzde 76’sı, alışveriş sırasında aldıkları ürünlerin veya hizmetlerin ödemesini yapmak için elektronik cüzdanlardan faydalanıyor.

Tüm bu sonuçlar aslında gösteriyor ki insanlar artık daha teknolojik ve daha dijital ödeme metotlarını tercih ediyorlar. Bu sonuçlar, dijital paraların Rusya için gayet uyumlu olduğu anlamına gelebilir.

Ankete katılan kişilerin büyük bir kısmı ödeme yapmak için banka veya kredi kartından faydalandığını belirtti. Bu sonuç pek şaşırtıcı değil çünkü geleneksel bankacılık metotlarına sahip olan her ülkede buna benzer bir sonuç görmek mümkün.

Ankete katılan kişilerin bir kısmı dijital ödeme metotlarını kullanırken pek rahat hissetmediğini belirtti. Bunun sebebi ise bu kişilerin güvenlikle ilgili çekincelerinin olması.

Rusya’daki İnsanların Yüzde 13’ü Online Alışverişlerde Kripto Para Kullanıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’daki İnsanların Yüzde 13’ü Online Alışverişlerde Kripto Para Kullanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg: Bitcoin’de teknik sinyaller parlak bir görüntü çiziyor Alanında Lider Birkaç Şirket Bir Araya Geldi, Hedef Yeni Bir Blockchain Platformu İşte 2018 Bitcoin, Ethereum Twitter Savaşları: Vitalik Buterin, John Mcafee, Nouriel Roubini ve Daha Fazlası Kripto Para Borsasının Banka Hesabına Bloke Koyan Santander Tazminat Ödeyecek PayPal Kurucu Ortağı ve Andreessen Horowitz Destekli Kripto Depolama Hizmeti Piyasaya Çıktı! 31 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC yılın son günü sakin seyrediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır