Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’daki Düzenleyici: ‘Kripto Para İşlemlerini Takip Etmek Gerekiyor’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’daki Düzenleyici: ‘Kripto Para İşlemlerini Takip Etmek Gerekiyor’
Rusya’daki Düzenleyici: ‘Kripto Para İşlemlerini Takip Etmek Gerekiyor’Rusya‘daki haber ajanslarından Izvestia‘nın haberine göre ülkedeki bir düzenleyici, Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) kripto para düzenlemeleri hakkında bazı yorumlarda bulundu. Izvestia’nın haberine göre Rusya’daki bir düzenleyici, FATF tarafından hazırlanacak düzenlemelerin tüm üye ülkeler tarafından benimsenmesi gerektiğini düşünüyor.

FATF’in Düzenlemeleri

Paris merkezli bir hükümetlerarası organizasyon olan Mali Eylem Görev Gücü, 1989 yılında para aklama gibi çeşitli finansal suçlarla mücadele etmek için kuruldu.

FATF bu ayın başlarında bir duyuru yaparak kripto para düzenlemeleriyle ilgili bazı güncellemeler yaptığını açıklamıştı. FATF, getirdiği güncellemelerle birlikte dijital varlık üzerinden hizmet sağlayan şirketlerin, para aklama ve terörizmle mücadele etmek için hazırlanmış düzenlemelere (AML ve CFT) tabii tutulmaları gerektiğini belirtti. FATF’in açıklamalarına göre bu tarz şirketlerin durum tespit sürecinde de çeşitli denetimler ve gözetlemeler yapmaları gerekiyor.

Rusya’daki Federal Finansal Gözetim Servisi’nin başkan yardımcısı olan Pavel Livadny, Izvestia’ya konuşarak kripto para düzenlemeleri hakkında bazı yorumlar yaptı. Livadny’ye göre değeri 600 bin rubleden (yaklaşık 9,200$) fazla olan kripto para işlemleri, hükümet tarafından denetlenmeli.

FATF’in getirdiği düzenlemeler hakkında konuşan Livadny, kripto paraların “dijital olarak aktarılabildiklerini ve hem ödeme hem de yatırım yapmak için kullanılabildiklerini” hatırlattı.

Livadny’ye göre yetkililerin bu tarz faaliyetleri bir an önce düzenlemeleri, gözetlemeleri ve denetlemeleri gerekiyor. Rusya’da şu ana kadar kripto para düzenlemelerine dair atılmış pek somut bir adım yok. Ancak ülkedeki pek çok yetkili bu alandaki çalışmaların hızlandırılması için uğraşıyor.

Rusya’daki Düzenleyici: ‘Kripto Para İşlemlerini Takip Etmek Gerekiyor’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’daki Düzenleyici: ‘Kripto Para İşlemlerini Takip Etmek Gerekiyor’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İddia: Tron’un Milyar Dolarlık Merak Konusu Ortağı, ”Çin’in Google’ı” Baidu! Thomas Lee: Bitcoin’in 200 Günlük Hareketli Ortalamanın Üzerindeki Hareketi Büyük Avantaj Bitcoin Volatilitesi Tarihin En Düşük Seviyelerine Yaklaştı Bitcoin Fiyatı 11 Bin Dolara Yaklaştı! Binance Platformdaki USDT Piyasasının Adını Değiştiriyor: Sabitkoin Piyasası 2019’un en çok bekleneni Bitcoin ETF’ler piyasaya gerçek bir farklılık getirebilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır