Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’da Yeni Bir Proje: Milli Kripto Para Maden Havuzları Geliştiriliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’da Yeni Bir Proje: Milli Kripto Para Maden Havuzları Geliştiriliyor
Rusya’da Yeni Bir Proje: Milli Kripto Para Maden Havuzları Geliştiriliyor

© Reuters.  © Reuters.

Rusya‘daki kripto para birliği, yerel kripto para madencilik şirketlerine daha iyi imkanlar sağlayabilmek için iki yeni proje üstünde çalışıyor. Ülkedeki madencilik sektörü git gide büyüyor ve bazı kaynaklara göre Rusya’da madencilik yapan 70 bin farklı kuruluş var. Rusya’daki bu büyümenin başlıca sebepleri olarak da ülkedeki ucuz elektrik ve soğuk iklim gösteriliyor.

Daha İyi Seçenekler

Rusya Kripto Para ve Blockchain Birliği (RACIB) Rusya’ya özel maden havuzları oluşturarak yerel madencilik sektörünü kalkındırmayı hedefliyor. RACIB’in amaçlarından biri yabancı şirketlere giden parayı Rusya içerisinde tutmak.

RACIB’in verilerine göre ülkede kripto para madenciliği yapan 70 bin civarı kuruluş var ve bu sektörde 400 binden fazla kişi çalışıyor. Bu madencilerin bir kısmı elbette bu işi daha kurumsal bir şekilde yürüten kişilerden oluşuyor ancak çoğu kişi bu işi kendi evinden, garajından yürütmeyi deniyor. RACIB’in yöneticisi olan Arseniy Shcheltsin’e göre ülkede amatr bir şekilde madencilik yapmaya çalışan kişilerin sayısı git gide artıyor.

RACIB’e göre ülkede kripto para madenciliği yapan kişilerin büyük bir kısmı Batı’da veya Uzak Doğu’da merkezlenmiş olan maden havuzlarına katılıyor. Bu tarz maden havuzlarına katılmak da paranın yabancı şirketlere akmasına neden oluyor ve işleri yasal açıdan zora sokuyor. RACIB’e göre artık Rusya’daki maden havuzlarının sayısını arttırmanın vakti geldi.

Birlik yetkilileri bu alanda çalışmalar yürütmeye başladılar bile. RACIB amaçları doğrultusunda hem Crypto Universe adlı bir şirket ile çalışıyor hem de ‘Mine Russia’ adlı ulusal bir maden havuzu projesi geliştiriyor. RACIB’in amacı iki farklı havuz oluşturmak.

Rusya’da Yeni Bir Proje: Milli Kripto Para Maden Havuzları Geliştiriliyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’da Yeni Bir Proje: Milli Kripto Para Maden Havuzları Geliştiriliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum için önemli seviyeler 132 ve 144 dolar noktalarında Bitmex CEO’sundan Bir Tahmin Daha: BTC 2000 Dolara Kadar Düşebilir Bitcoin sert düştü: İşte analistlerin BTC’deki yeni hedefleri Weiss Ratings’e Göre BTC 4 Bin Dolara Düşecek Tether, TRON tabanlı USDT çıkaracak BTC ile 40 kat kazanan ünlü TV sunucusundan çılgın Bitcoin tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır