Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler?
Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler?18 Ekim tarihinde, Monero ağının Beryllium Bullet isimli yeni bir hard fork yapması planlanmakta. Söz konusu protokol güncellemesi işlemler için daha az depolama alanı sağlayıp, eskisine kıyasla daha ucuz olacak. Dahası, Monero topluluğu da kendi cüzdanlarının yeni bir versiyonu olan v.0.13.xx.xx’i duyurdu ki bu güncelleme Monero kullanıcıları için zorunlu hale getirilecek.

Hard fork olayı aslında Monero topluluğu ve geliştiricileri için yeni sayılmaz çünkü Monero yıl içerisinde iki adet hard fork gerçekleştirdi. Hard fork yoluyla yapılan güncellemeler genellikle yeni özellikler eklemesiyle bilinir ki Monero için bunların arasında çoklu imzaya sahip cüzdan desteği, daha büyük halka boyutu ve performans geliştirmeleri gibi unsurlar yer alıyor.

Yapılan açıklamaya göre Beryllium Bullet güncellemesinin en önemli özelliği ”Kurşun geçirmezlik” olayı. Monero tarafından kullanılan ve işlemlerin gizliliğini garanti altına alan Ring Confidential Transactions (RingCT) teknolojisi, yeni güncelleme ile daha iyi hale getirilecek. Yeni güncellemede Monero’nun RingCT özelliğine ”Zero KnowledgeRange Proof”optimizasyonu da uygulanacak. Monero özellikle sahip olduğu gizlilik fonksiyonu sayesinde piyasa hacmine göre Top 10’a kadar girebilmeyi başarmış bir kripto para.

Bunun yanı sıra yeni güncellemenin en çok öne çıkan özelliklerinden birisi ise, işlem için gereken depolama miktarını %80 oranında azaltacak olması. Güncelleme öncesi Range Proof Monero işlemleri normal bir Bitcoin işleminin yaklaşık 53 katı büyük olup, 13 kilobyte civarındaydı.

Monero ağındaki işlem ücretlerinin de hard fork ile %20 ile %30 civarında düşüş yaşaması bekleniyor.

Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kötü balinalar iş başında: Milyar dolarlık Bitcoin satışını ve piyasa çökmesini bir balina tetikledi Genel Düşüş Sonrası ”Göz Atmaya Değer” Top 5 Alt Koin Mike Novogratz’tan çarpıcı Bitcoin tahmini Bitcoin 7.900 Dolar Oldu! BitTorrent Token (BTT) Nedir? Tiberius Coin, Metal Sektörüne Yeni Bir Boyut Kazandıracak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır