Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler?
Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler?18 Ekim tarihinde, Monero ağının Beryllium Bullet isimli yeni bir hard fork yapması planlanmakta. Söz konusu protokol güncellemesi işlemler için daha az depolama alanı sağlayıp, eskisine kıyasla daha ucuz olacak. Dahası, Monero topluluğu da kendi cüzdanlarının yeni bir versiyonu olan v.0.13.xx.xx’i duyurdu ki bu güncelleme Monero kullanıcıları için zorunlu hale getirilecek.

Hard fork olayı aslında Monero topluluğu ve geliştiricileri için yeni sayılmaz çünkü Monero yıl içerisinde iki adet hard fork gerçekleştirdi. Hard fork yoluyla yapılan güncellemeler genellikle yeni özellikler eklemesiyle bilinir ki Monero için bunların arasında çoklu imzaya sahip cüzdan desteği, daha büyük halka boyutu ve performans geliştirmeleri gibi unsurlar yer alıyor.

Yapılan açıklamaya göre Beryllium Bullet güncellemesinin en önemli özelliği ”Kurşun geçirmezlik” olayı. Monero tarafından kullanılan ve işlemlerin gizliliğini garanti altına alan Ring Confidential Transactions (RingCT) teknolojisi, yeni güncelleme ile daha iyi hale getirilecek. Yeni güncellemede Monero’nun RingCT özelliğine ”Zero KnowledgeRange Proof”optimizasyonu da uygulanacak. Monero özellikle sahip olduğu gizlilik fonksiyonu sayesinde piyasa hacmine göre Top 10’a kadar girebilmeyi başarmış bir kripto para.

Bunun yanı sıra yeni güncellemenin en çok öne çıkan özelliklerinden birisi ise, işlem için gereken depolama miktarını %80 oranında azaltacak olması. Güncelleme öncesi Range Proof Monero işlemleri normal bir Bitcoin işleminin yaklaşık 53 katı büyük olup, 13 kilobyte civarındaydı.

Monero ağındaki işlem ücretlerinin de hard fork ile %20 ile %30 civarında düşüş yaşaması bekleniyor.

Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gelecek Olan Monero Hard Fork’unun En Büyük Özellikleri Neler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya: Kripto Para Hırsızlıkları Bu Yıl 3 Katına Çıktı, 540 Milyon Dolara Ulaştı Visa, Mastercard ve PayPal… Facebook’un Kripto Parasının Destekçileri Bir Bir Ortaya Çıkıyor! Bitcoin’in önü açılıyor: 41 Alman bankası şu anda eksi faiz veriyor Kriptolar İngiliz Denetleyicilerinin Düzenlemeleri Ön Plana Çıkarmasıyla Düşüyor Araştırma: Bitcoin Adreslerinin Yüzde 1’inden Daha Azı, BTC Arzının Yüzde 87’sini Kontrol Ediyor! Merakla Beklenen Bakkt Platformu’nun CEO’su: Düzenlemeler ile Sektör Çıkışa Geçebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır