Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya Kripto Para Birimlerini Araştırıyor

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Rusya Kripto Para Birimlerini Araştırıyor
Rusya Kripto Para Birimlerini Araştırıyor

Rus Cumhurbaşkanı Vladimir Putin,

“cryptorouble” olarak nitelendirilen ulusal kripto sistem geliştiricisi üzerinde çalışmalar gerçekleştirmek için yetkilileri görevlendirdi.

Cumhur başkanının ekonomik danışmanlarından biri olan Sergei Glazev hükümet toplantısında kripto dünyasının batı ekonomik yaptırımlarından kaçmak için “yararlı bir araç” olacağını düşünüyor.

Sergei Glazev şunları söyledi;

“Bu araç, devlet adına hassas faaliyetler için bize çok iyi uyuyor, hesaplarını yaptırımlara saygı duymaksızın karşı taraflarımızla tüm dünyaya yerleştirebiliriz.” 

Sergei Gazev kripto çiftlerinin ruble’ye eşdeğer olacağını ama dolaşımının “belirli bir şekilde kısıtlandığını” ve Kremlin’in hareketlerini izlemesine izin verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı kabinedeki yetkilileri, geçen yaz etüt kurucusu Vitalik Buterin ile görüşmesi sonrası, Rusya da dijital para biriminin kurulması ve düzenlenmesi için emir verdi.

2017 Ekimde Putin, madencilerin kaydettirilmesi ve menkul kıymetler yasalarının başlangıçtaki madeni paraları tekliflerine uygulanması dahil kripto para birimleri çevresinde yeni düzenlemeler düşünüyor.

Rusya’nın maliye bakanı Anton Siluanov, 2017 Eylül ayında yapmış olduğu açıklamada departmanının 2017 yılı sonunda ülkedeki kripto para birleri kullanımını düzenleyeceğini belirtti. Kripto para birimlerini”gerçek” olarak yasaklamanın bir anlamı yok diye de ekledi.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya Kripto Para Birimlerini Araştırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lightning Network’ün Kapasitesi 5 Milyon Doları Aştı Waves CEO’su Ivanov, Davos’ta Konuştu: Kripto Paralar, Blockchain Devriminin Ufak Bir Parçası Bitcoin Son Bir Aylık En Yüksek Değerlerine Yakın Bitcoin 10 bin dolara güçlü bir artışa işaret ediyor  Blockchain.com ve Shapeshift de Bitcoin SV’yi Kapı Dışı Etti! Sırada Ne Var? Tom Lee vurguladı: Bitcoin’de “en iyi 10 gün” kuralı unutulmamalı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır