Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseldi; Mt. Gox Eski CEO’su 10 Yıl Hapis Cezası Alabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yükseldi; Mt. Gox Eski CEO’su 10 Yıl Hapis Cezası Alabilir
Bitcoin Yükseldi; Mt. Gox Eski CEO’su 10 Yıl Hapis Cezası Alabilir

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü Noel toparlanması içinde yükseldi ancak yine de geçen yıl gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında kaldı.

Bitcoin %1,2 artışla 3.437,80 dolara ulaştı.

Yapay dövizler son haftalarda dramatik düşüşler yaşadı. Düzenleyici incelemeleri ve volatilite, yatırımcıların endişesi oldu.

Kripto paralar genel olarak artış yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Salı günkü 107 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken 110 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum, %1,9 artışla 89,26 dolar olurken, Litecoin %3 kazançla 24,24 dolardan işlem gördü. XRP %1,6 değer kazandı ve 0,30521 dolara yükseldi.

Öte yanda, ölü Bitcoin borsası Mt. Gox’un eski CEO’su Mark Karpeles, Japon yetkililerinin söylediğine göre, 10 yıllık hapis cezasına çarptırılabilir.

Karpeles, 2013 yılında bir banka hesabında tutulan 3 milyon dolarlık müşteri parasını kendi hesabına transfer ederek zimmetine geçirmekle suçlanıyor. Karpeles suçsuz olduğunu ileri sürdü.

En iyi seviyesinde Mt. Gox, küresel bitcoin işlemlerinin neredeyse %70’ini idare ediyordu ve dünyanın en büyük borsasıydı.

Diğer gelişmelerde ise, BAE merkez bankası yöneticisinin Çarşamba günü söylediğine göre banka, Suudi Arabistan ile birlikte iki ülke arasında bir dijital döviz çıkarmak için ortak bir proje üzerinde çalışıyor.

Gulf News haberine göre Mubarak Rashed Al Mansouri, “farklı ülkelerin para yetkililerinin bu konuda işbirliği içinde olmasına muhtemelen ilk kez tanıklık ediliyor ve bu başarının bölgemizde benzer işbirliklerini besleyeceğini umuyoruz,” dedi.

Şimdi ili ülke konu üzerinde çalışıyor ve döviz tüketiciler için değil, iki banka arasında uygulanacak. İki banka da müşterilerini spekülatif olmasından kaynaklı dijital döviz kullanımı ve yatırımları konusunda uyardı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseldi; Mt. Gox Eski CEO’su 10 Yıl Hapis Cezası Alabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Visa ve Mastercard’ın Kripto Para – ICO Yasakları, Süreci Nasıl Etkileyecek? Avrupa’daki Fintech Şirketine 290 Milyon Dolarlık Yatırım! Oyun Firması, 5 Milyon Dolar Topladı ve Steam Alternatifi İçin Kolları Sıvadı Bitcoin Fiyatında 5.300 Dolar Tekrarı ICO Standartları Geliştirmek Amaçlanıyor Binance Rekor Oranda BNB’yi Yaktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır