Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rus Bankaları Kripto ile Çalışmak İçin Can Atıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rus Bankaları Kripto ile Çalışmak İçin Can Atıyor
Rus Bankaları Kripto ile Çalışmak İçin Can AtıyorRusya’nın büyük bankaları, Moskova Borsası‘nın kapalı kapıları ardında kripto para birimleri ve blok zinciri endüstrisi ile ilgili çalışma konusunda yoğun ilgi beslediklerini dile getirdi.

Rusya’da kripto para birimlerine olan talep oldukça yüksek, ancak bankalar açık bir şekilde tanımlanmış olan düzenlemelerin eksikliği nedeni ile bu talebi karşılayamamaktadır.

Toplantıda bulunan Rus bankalarının temsilcileri, deneyimlerini yerel gerçeklere uyarlamak için Japonya, Lüksemburg ve Singapur‘dan bir takım kişiler ile görüştüler. Hatta Rus hükümetine ülkedeki kripto ortamının nasıl düzenleneceğine dair önerilerde bulunmak amacı ile bir ekip oluşturuldu.

İsmi açıklanmayan büyük bir Rus bankasının yöneticisi, hükümet tarafından önerilen mevcut durumdan büyük ölçüde farklı olacak şekilde dijital varlıklar üzerinde alternatif bir yasa tasarısı önerdi.

Yapılan açıklamalara göre kapalı kapılar ardında gerçekleşen bu özel toplantıya Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, Alfa-Bank, VTB ve diğerlerini içeren bir lobi grubu tarafından gerçekleştirildi.

Lobi grubu ayrıca Japon kripto para borsası Bitflyer, Singapur merkezli blok zinciri platformu NEM ve Litecoin yetkilileri gibi küresel uzmanlar ile düzenleyici sorunları hakkında tartıştı. Toplantıya ayrıca Lüksemburg Eski Bakanı Luc Frieden da katıldı ve ülkesinin kripto para için yasal bir çerçeve oluşturmayı, önde gelen finans merkezlerinden biri olmayı nasıl başardığını açıkladı.

Moskova Borsasında düzenlenen bu toplantı, lobi grubunun ilk toplantısı değil. Rusya’nın dijital varlık düzenlemeleri için Haziran ayı içerisinde ilki gerçekleşmişti.

Kaynak: Coin Telegraph

Rus Bankaları Kripto ile Çalışmak İçin Can Atıyor isimli makale Mehmet Beraat SAĞIN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rus Bankaları Kripto ile Çalışmak İçin Can Atıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Telegram’ın Kripto Para Birimi ‘Gram’ Piyasaya Sürülüyor Binance’in BSV’yi Liste Dışı Bırakmasının Ardında Yatan 4 Neden İngiliz Siyasetçi, Bir Kripto Para Şirketine Girdikten 4 Gün Sonra İstifa Etti Bitcoin’in son hamlesini bilen analistten bomba Ethereum tahmini Pantera Capital CEO’su: Kripto Para Piyasasının Temelleri Eskiye Kıyasla Daha Sağlam NASDAQ Kripto Para Piyasasındaki Manipülasyonu Durdurabileceğini İddia Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır