Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Merkez Bankası, Gözünü Şimdi de Airdrop Tokenlerine Dikti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Merkez Bankası, Gözünü Şimdi de Airdrop Tokenlerine Dikti
Çin Merkez Bankası, Gözünü Şimdi de Airdrop Tokenlerine DiktiÇin Merkez Bankası (PBoC) yetkilileri, kaleme aldıkları yeni raporda bedava token dağıtımı olan ve birçok kripto para yatırımcısının oldukça beğendiği bir model olarka da gösterilen air drop meselesini ele aldı.

Tokenlerin bu denli satışını engellemeye çalışmalarına rağmen bu konuda yapılan hamlelerin yetersiz kaldığını itiraf eden Merkez Bankası yetkilileri, air dropların sayısında ve katılım oranlarında ciddi artış yaşandığını belirtti.

Bazı projelerin merkezlerini daha başka üllkelere çekerek Çin’deki yatırımcıların yerine, onları temsil edecek menajerleri kullandığını ifade eden yetkililer, bir başka yöntem olarak da tokenleri bedava olarak dağıtma metodunu örnek gösterdi.

Bu metodda da, tokenlerin toplam arzdan bir kısmı olacak şekilde bedava olarak dağıtıldığı ancak daha sonra tüm bu dağıtılan tokenlerin ikincil pazarlarda satılarak fiyatın arttırılmaya çalışıldığına vurgu yapıldı.

Çin’de 18 Temmuz 2017’ye kadar toplamda 65 ICO’nun tamamlandığı rapor edilirken, toplamda tüm bu ICO’lara katılan kişi sayısının ise 100 bini geçtiğine vurgu yapıldı. Toplanan yekün miktarın ise 377 milyon dolar olduğu belirtilirken, bu rakamın global ICO piyasasının o dönem rakam toplamının yüzde 20’si olduğu ifade edildi.

Merkez Bankası yetkilileri tedbirleri ve kuralları sıklaştırarak ICO piyasasınındaki denetimi arttırmaya çalıştıklarını ifade ederken, herhangi bir metodolojiye şu aşamada ciddi şekilde karşı çıktıklarını belirtti. Çin, yatırımcılar korumak ve potansiyel sahtekarlık olaylarının önüne geçebilmek için böyle bir hamle yaptığını da rapora eklemeyi ihmal etmedi.

Çin Merkez Bankası, Gözünü Şimdi de Airdrop Tokenlerine Dikti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Merkez Bankası, Gözünü Şimdi de Airdrop Tokenlerine Dikti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Barry Silbert: Bu Yükseliş, Diğerlerinden Çok Daha Farklı Bitcoin kâhini Brandt’tan çarpıcı Ripple (XRP) öngörüsü Amazon’un Rakibi Rakuten, Kripto Para Borsası İçin Kayıt Almaya Başladı! Ünlü Analist 2020’de Takip Edeceği 10 Kripto Parayı Açıkladı EOS 0,16% artışla 4,2059 seviyesinin üzerine çıktı Türk Lirası İle Entegreli Stablecoin Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır