Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’a Açılan “Menkul Kıymet” Davası Sürüyor: Davacıların Yeni Talepleri Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’a Açılan “Menkul Kıymet” Davası Sürüyor: Davacıların Yeni Talepleri Var
Ripple’a Açılan “Menkul Kıymet” Davası Sürüyor: Davacıların Yeni Talepleri VarRipple‘a karşı bundan bir süre önce açılan toplu davada yeni gelişmeler var. Kobre & Kim LLP avukatlarından Jake Chervinsky, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide insanları davadaki gelişmelerden haberdar etti.

Chervinsky’nin gönderisine göre XRP’nin menkul kıymet olduğunu savunan davacılar, federal mahkemeden çekilmek için bir önerge sundular. Davacıların hedefi eyalet mahkemesine geri dönmek:

“Davacılar federal mahkemenin manasız olduğunu söylüyorlar ve yasal masrafları Ripple’ın ödemesini talep ediyorlar.”

Ripple yetkilileri bundan birkaç hafta önce kendilerini iddialara karşı savunmayı başardılar ve dava federal mahkemeye taşındı. Ripple’daki davalı tarafların savunması şöyleydi:

“Davacılar bu işlemlerin yapısı hakkında yetersiz bilgi sahibi olduklarını söylemiyorlar. Davacılar buna rağmen davalı tarafın XRP’yi SEC’te ‘menkul kıymet’ olarak kaydetmesi gerektiğini ancak bunu yapmadığı için zarar gördüklerini iddia ediyorlar.”

Chervinsky Twitter üzerinden paylaştığı gönderilerde kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden Ripple’ın davalarıyla ilgili önemli detaylardan bahsediyor.

Chervinsky Ağustos ayında paylaştığı bir gönderide Ripple’ın Kaliforniya Eyaleti’nde dört farklı davada davalı taraf olduğunu belirtti. Bunlardan ikisi eyalet mahkemelerinde, kalan ikisi ise anayasa mahkemelerinde görülüyordu. Ayrıca bu davaların tamamı XRP’nin “menkul kıymet” olmasıyla ilgiliydi.

Avukat Chervinsky’nin açıklamalarına göre Ripple’a karşı açılan davaların neredeyse tamamı şu argümana dayanıyor: XRP bir menkul kıymettir ve Ripple buna rağmen SEC’e kayıt yaptırmadığı için suçlu durumdadır.

Kripto para sektöründeki bazı isimler XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia etseler de Ripple bunun tam aksini savunmaya devam ediyor.

Ripple’a Açılan “Menkul Kıymet” Davası Sürüyor: Davacıların Yeni Talepleri Var isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’a Açılan “Menkul Kıymet” Davası Sürüyor: Davacıların Yeni Talepleri Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

600 Milyon Avroluk Teknoloji Merkezi Planlayan Siemens, Blockchain Teknolojisini Mercek Altına Alacak! Ripple CEO’su Brad Garlinghouse soruyor: Dünyanın 3000’den fazla kripto para ihtiyacı var mı? Twitter CEO’sunun Bitcoin Destekli Ödeme Uygulaması, Apple’daki En Popüler 2. Uygulama Riccardo Spagni: Finansal Gizlilik Temel Bir İnsan Hakkıdır Başarılı tahminleriyle ünlenen Lee’den kritik Bitcoin ve Litecoin açıklaması Litecoin 12% oranında yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır