Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ropörtaj: Bitcoin Cash tartışmasının arkasındaki adam olan Calvin Ayre

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ropörtaj: Bitcoin Cash tartışmasının arkasındaki adam olan Calvin Ayre
Ropörtaj: Bitcoin Cash tartışmasının arkasındaki adam olan Calvin Ayre

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Cash tartışmasının arkasındaki adam Calvin Ayre. Ayre, 2000’li yılların başında çevrim içi bir kumar imparatorluğu kurarak 16 milyon müşteriye sahip oldu. Bu da onu milyarder yaptı. Peki bu parayla ne yaptı?

Bitcoin Cash tartışmasının arkasındaki adam olan Calvin Ayre

Calvin Ayre, 2000’li yılların başında çevrimiçi kumar imparatorluğu Bodog’u kurdu. Bodog’da ona hayalini bile kuramayacağı kadar paranın kapısını açtı. Ayre kısa süre sonra kurduğu dev şirketi sattı ve bu sektörden emekli oldu. Ayre, kumar sektörünü bıraktıktan sonra Karayipler’de bir ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda’ya taşındı. Ayre burada ada sakinlerine kripto paralar hakkında tavsiyelerde bulunmaya başladı. Akabinde de sermayesini kullanarak Bitcoin Cash madencilik havuzunun %42’sini elinde bulunduran CoinGeek’i hayata geçirdi.

Şimdi de Ayre ile yapılan röportajdan soru başlıklarını sizlere sunuyoruz.Servetinizin büyük kısmını 2000’de başlattığınız bir çevrim içi kumar şirketi olan Bodog’dan sağladınız. Sizi kripto para sektörüne getiren nedir? Çevrim içi kumar ve kripto para birimleri arasında bir örtüşme var mı?

-Oh, ikisi arasında büyük miktarda örtüşme var. Daha doğrusu kripto paralar çevrim içi kumar sektörünün vazgeçilmez bir parçası. Çünkü insanlar banka hesap numaraları gibi güvenlik sorunu yaratabilecek kişisel bilgileri, kumar şirketleriyle paylaşmak istemiyor. Ancak kripto paralar bütün bu endişelerin sonunu getirdi.

Niçin Bitcoin Cash havuzu kurdun? Daha karlı havuzlar yok muydu?

Daha önceleri tamamen Bitcoin üzerine çalışıyordum ve Bitcoin 2 ye bölündükten sonra da buna devam ettim. Fakat Bitcoin’in diğer kolu olan Bitcoin Cash üzerinden. Tabi BCH’den daha değerli kripto paralar vardır. Ama benim tercihim Bitcoin Cash oldu.

Antigua ve Barbuda’da kripto para danışmanlığı yaptığınızı öğrendik. Şimdiye kadar ne gibi çalışmalarınız oldu?

Adada, Bitcoin merkezli işler için son teknoloji ürünü altyapılar kuruyoruz. Ayrıca ek olarak, yalnızca BCH’ye özel olacak 100 milyon dolarlık ayrı bir tesis kuruyorum. Yani adayı tamamen bir kripto para cenneti haline getiriyoruz. Tabi haliyle ada sakinlerinin de kripto paralara olan ilgisi yoğun oluyor.

Kripto paraların geleceği hakkında ne düşünüyorsun?

Ben orta vadede dünya da artık fiziki paranın kalmayacağını düşünüyorum. İnsanlar uçağa binmek varken niye hala otomobil kullansınlar ki?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ropörtaj: Bitcoin Cash tartışmasının arkasındaki adam olan Calvin Ayre - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir İsviçre Bankası Daha Kripto Para Depolama Hizmetleri Verdiğini Duyurdu! SEC ve CFTC kripto sektörüne yönelik ortak bir yaklaşıma girebilir mi? Bitcoin 2016 Yarılanması Sonrası 10 Kat Arttı! 2020 Benzer Mi Olacak? EOS Sıçrama Yaptı – Bitcoin Yeniden 4.000 Dolar Üzerini Gördü! CoinList CEO’su: Piyasa Bu Yıl Çok Sessiz Olacak Bitcoin Fiyatı %75 İhtimalle 2021 Sonunda 100 Bin Dolar Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır