Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Roger Ver ve Charlie Lee Röportajı: İki Rakip Koin Temsilcisi Bir Arada

Ana Sayfa » GÜNCEL » Roger Ver ve Charlie Lee Röportajı: İki Rakip Koin Temsilcisi Bir Arada
Roger Ver ve Charlie Lee Röportajı: İki Rakip Koin Temsilcisi Bir AradaGeçtiğimiz günlerde, Bitcoin.com CEO’su ve sıkı bir Bitcoin Cash taraftarı olan Roger Ver ile, Litecoin‘in ve Bitcoin‘in belirli unsurlarının kurucusu ve sıkı bir BTC taraftarı Charlie Lee bir araya geldi. Röportaj temel olarak Bitcoin’in içsel değerine odaklı olsa da, başka unsurlara da değinildi.

Charlie Lee ilk olarak BTC’ye içsel değerini veren dört unsuru sıralayarak konuşmasına başladı ve bunların sansüre karşı direnç, işlem değişmezliği, imalat maliyeti ve sabit para arzı olduğunu vurguladı.

”Bitcoin’in doğası gereği belirli bir değeri var ve bu Bitcoin’i sağlam para yapmakta. Sağlam para da değerlidir.”

Sansür direnci hakkında BTC harcamanın engellenemeyeceğini vurgulayan Lee, işlem değişmezliği hakkında da bunun yapılan bir işlemin geri alınamayacağından ibaret olduğunu anlattı. İmalat maliyeti ise sahteciliğin önüne geçip, başka bir BTC daha oluşturulamamasını garanti altına almakta. Son olarak Bitcoin’in belirli bir miktarda üretilmiş olmasının da lider kripto para biriminin devalüasyona uğramasını engellediğini belirterek sözü Ver’e verdi.

Roger Ver ise Bitcoin’in sadece koini kullanan kişinin kafasında bir değere sahip olduğunu ve dünyada buna değer verecek insan olmasa, BTC’nin aslında değersiz olacağını belirtti.

”İçsel değer diye bir şey yok, değer koine sahip olanın aklında, ürünün kendisinde değil.”

Roger’a göre imalat maliyeti Bitcoin’in değeri ile ilgili bir korelasyona sahip değil. Ver bunun yerine BTC değerini arttıran şeyin kısıtlı ürün sayısı ve arz ve talep dengesi olduğunu düşünmekte.

İkili dakikalarca yaptıkları konuşmalara rağmen, birbirlerini ikna edemeden röportajı sonlandırdı. Roger’a göre Charlie’nin Bitcoin ekonomisi hakkındaki görüşleri tamamen yanlış.

Roger Ver ve Charlie Lee Röportajı: İki Rakip Koin Temsilcisi Bir Arada isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Roger Ver ve Charlie Lee Röportajı: İki Rakip Koin Temsilcisi Bir Arada - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analist: 2019, Ethereum İçin İkinci Katman Ölçeklenmesinin Yılı Olacak Lüksemburg’da “Blockchain Bazlı Hisse” Dönemi Yasal Olarak Başladı 4 Eylül Litecoin Fiyat Analizi: Aşırı Satış Bölgesinden Ayrılıyor Bitcoin Tabanlı Tröst Hisselerinin Fiyatlarında Yüzde 80’lik Düşüş Var ‘Blockchain Adası’ Haline Gelen Malta, Gözünü Yapay Zeka Stratejilerine Dikti Dünyanın İlk Canlı Kripto Mülk Müzayedesi, Binance Önderliğinde Gerçekleştiriliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır