Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gözler Zilliqa (ZIL)’da Mainnet Tarihi Ne Zaman?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gözler Zilliqa (ZIL)’da Mainnet Tarihi Ne Zaman?
Gözler Zilliqa (ZIL)’da Mainnet Tarihi Ne Zaman?

© Reuters. © Reuters.

Coinmarketcap’te 34. Sırada yer alan Zilliqa (ZIL)’da Mainnet tarihi netleşti mi? Mainnetin yatırımcı üzerindeki etkisi ve Zilliqa’nının güncellenen yol haritasından ana başlıklar.

Zilliqa (ZIL)’da Mainnet Tarihi Belli Oldu Mu?Kripto dünyasında merakla beklenen haberlerin başında Mainnet haberleri gelir. Mainnet bir projenin bağımsızlık ilanıdır. Mainnete geçiş, yatırımcıda kendi evine çıkmayı başaran müzmin kiracı ferahlama etkisiyle aynı düzeydedir.

Zilliqa ekibi mainnet meselesi konusunda bir açıklama yaptı. Mainnet tarihini bu yılın ilerleyen kısımlarına veya önümüzdeki senenin başlarına ertelendiğini duyurdu. Ertelemeye gerekçe olarak ise aşağıdaki konular üzerinde çalışıldığını belirtti:

 • Kapsamlı güvenlik denetimleri
 • Token takası yani swap işlemlerinin hazırlanması
 • Cüzdan entegregasyonu
 • Gereçlerin geliştirilmesi
 • Platforma daha fazla merkeziyetsiz uygulama (dApps) eklenmesi

Güncellenen Yol HaritasıGeliştirici ekip ayrıca yol haritalarını da güncellediler. Yeni yol haritasına göre:

 • 2018 3.Çeyrek: Sharding’e uyumlu akıllı kontrat desteği
 • 2018 4. Çeyrek: Geniş ölçekli testler ve güvenlik denetimleri
 • Aralık 2018-Ocak 2019: Mainnet lansmanı ve dApps

Son GelişmelerZilliqa ekibi gerçekleştirdikleri son güncellemeler ve yazılımlar hakkında kripto topluluğunu bilgilendirdi. Ekip Londra’da büro açtığından bu yana sistematik olarak bilgilendirme amaçlı bildiri yayınlıyor.

Ekip küresel organizasyonlara katılım ve bizzat organize etme konusunda da hevesli. Şu ana kadar Malta’daki Delta zirvesine katıldılar. Londra’da hackhathon ve San Fransisco’da blockchain haftası tertiplediler. Bu şekilde farklı platformlarla boy göstermeleri toplumsal kabul açısından önemli bir etki yapıyor.

Sadece Ekim’in son 10 günündeki etkinlikler şu şekilde:

19-21 Ekim: Barcelona, Kairos Europe Zirvesi

21 Ekim: Tokyo, BlockChainJam 2018

22-23 Ekim: Frankfurt, Germany, Doğu-Batı Kripto Konferansı

23-24 Ekim:  Jakarta, Tech in Asia Jakarta 2018 Konferansı

Teknik güncellemeler hakkında bilgi verecek olursak; ekip yeni özellikler eklemeyi ve mevcut özellikleri geliştirmeye devam etti. Özellikle aşağıdaki özelliklerin öncelikle ele alındığını söyleyebiliriz.

 • Ağaç Tabanlı Küme Yayını (TBC): Gossip Protokolü destek algoritması (Gossip Protokolü nedir? Tıklayın
 • Çoklu Giriş – Çoklu Çıkış DM Komitesi: Protokol değiştiridli. Bu sayede Her DS Epoch’unun ardından çoklu düğümlere katılım ve ayırılışa izin verme imkanı doğdu
 • DS Blok Yapısındaki Güçlendirmeler: Ekip, gelen tüm DS düğümlerinin ağ bilgileri ve ortak anahtarlar hakkında bilgi ekledi
 • View Change (VC) Bloklarının Transmisyonu: Ekip, VC bloklarının gönderilmesinin TBC çoklu yayıncılığını kullanmasına izin vermeyi erteledi
 • Arşiv Düğümleri: Arama düğümünün depolama taleplerini ve aldığı taleplerin hacmini azaltmak maksadıyla yeni bir arşiv düğümü oluşturuldu
 • Arama Düğümlerinden Gelen Mesajların Doğrulanması
 • Testnet Geliştirmeleri
 • Scilla Tercüman Birimi İyileştirmeleri

Sonuç Olarak:Zilliqa ekibi Mainnet lansmanını ertelemiş olsalar da yaptıkları açıklamalar ile yollarına emin adımlarla devam ettiklerini göstermiş oldular. Gerek güncelledikleri yeni yol haritası gerek uluslararası camiadaki görünürlükleri ile güven toplamaya devam ediyorlar. zilliqa (ZIL)’da mainnet tarihi ertelemesi sizi hayal kırıklığına uğratmasın.

Yazarın Notu: Coinmarketcap listesinde 30-35 bandında iki önemli proje var. Biri ICON (33.sırada) diğeri Zilliqa (34.sırada). Bu iki proje de ilk 20’de olmayı hak eden kaliteli projeler.

Dipnot: Yazı ve bilgilendirme yatırım tavsiyesi içermez. Yukarıdaki not bu iki projeyi yakın takibe almanız tavsiyesi ile yapılmıştır, yatırım yapmanız tavsiyesiyle değil.

Zilliqa Hakkında Daha Fazlası İçin Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gözler Zilliqa (ZIL)’da Mainnet Tarihi Ne Zaman? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski IMF Ekonomisti ve Civic CEO’su: Bitcoin’de Nükleer Kış Kapıda! Dünyanın En Büyük Madencilik Tesisi Kuruldu Bakkt Platformu CEO’su İddialı Konuştu: Kripto Para Piyasası Devrime Hazır Olsun Kripto para piyasası güncellemesi: Ölü kedi teorisi gerçeğe döndü Japonya’nın önde gelen borsasından XRP atağı İki popüler analistten Ripple tahmini: “2020’ye 10 doların üstünde gireceğiz!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır