Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat
Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat


Belçikalı kar amacı gütmeyen bir kurumun Twitter hesabı hacklendi ve ABD kripto borsası Coinbase’in fake hesabı haline getirildi. Sahte hesapta sözde Coinbase’in kullanıcı sayısının artışının şerefine bir çekiliş olacaktı.

Dolandırıcılar Belçikalı işletmelere katkıda bulunmayı amaçlayan Federation of Enterprises in Belgium (FEB) hesabını hedef aldılar.

FEB twitter hesabını ele geçirdikten sonra dolandırıcılar hesabın Coinbase’e bağlı gözükmesini sağladılar. Hesabın açıklamasına “Coinbase Resmi Promosyon Hesabı” yazıldı, profil ve kapak fotoğraflarında Coinbase geçiyordu ve aynı zamanda da Coinbase’in resmi sitesinin linki de vardı.

Dolandırıcılar, kuruluşun Flamanca ve Fransızca kısaltmalarının baş harflerinden oluşan VBOFEB kullanıcı adını değiştirmeyi başaramadılar.

Haber hazırlanırken Coinbase fotoğrafı silinmiş olsa da Coinbase’in resmi hesabındaki tweetler hala sahte hesapta yer alıyordu.

Sahte çekiliş de aslında oldukça bilinen bir dolandırma yöntemiydi, yüksek meblağlar için çekilişe katılmak isteyen kullanıcıların düşük miktarda kripto göndermesi gerekiyordu. Dolandırıcılar sözde Coinbase’in kullanıcı sayısının 30,000.000 olmasının şerefine 3,000 BTC vereceklerdi.


Twitter kullanıcı adının yanı sıra gramer hataları ve tutarsız sayı formatı gibi hesabın ve çekilişin sahte olduğuna dair birçok ipucu vardı. Coinbase’in sözde kullanıcı sayısı tweete göre 30,000.000 yada otuz bin oysa çekiliş açıklamasında “3 000 BTC veriyoruz” yazıyordu.

CNBC’nin Crypto Trader programının sunucusu Ran Neuner Ekimde, Coinbase kullanıcılarının sayısının 25 milyona ulaştığını söylemişti.

Henüz FEB konu hakkında yorum yapmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Komodo Nedir? KMD Nereden Alınır? Bitcoin Madenciliğinde Rothschild Vurgusu Pennsylvania: Kripto Para Borsalarının Lisansa İhtiyaçları Yok Soner Canko: Blockchain Büyük Bir Düşünce ve Her Şeyi Yeniden Sorgulama Devrimi Bitfinex, OKEx ve Bitfinex Gibi Borsalar, Blockstream’in Yeni Hizmetine Akın Etti! Nano’nun Fiyatını Etkileyecek 3 Kilit Gelişme

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır