Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Roger Ver: Bitcoin’in Asıl Değerleri Artık BTC’de Bulunmuyor Ama BCH’de Mevcut

Ana Sayfa » GÜNCEL » Roger Ver: Bitcoin’in Asıl Değerleri Artık BTC’de Bulunmuyor Ama BCH’de Mevcut
Roger Ver: Bitcoin’in Asıl Değerleri Artık BTC’de Bulunmuyor Ama BCH’de Mevcut

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin.com CEO’su ve Bitcoin Cash’in en sağlam savunucularından birisi olan Roger Ver, kurumsal yatırımcıların neden Bitcoin Core yerine, Bitcoin Cash’e yatırım yapmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Konunun şu sıralar kripto para piyasası çok fazla önem arz eden kurumsal yatırımcılar hakkında olması, kripto endüstrisinin asıl sorunun farkına vardığı yönünde yorumlanabilir. Katıldığı etkinlik içerisinde kendisine, kurumsal yatırımcıların, özellikle BTC’nin geçtiğimiz üç ay içerisindeki değerine kıyasla %50 daha fazla değer kaybeden BCH gerçeği köşede dururken, neden BTC yerine BCH seçmeleri gerektiği sorusu soruldu.

Roger soru üzerine kurumsal yatırımcılara Apple (NASDAQ:AAPL) hisselerine bakmasını tavsiye etti ve söz konusu hisselerin zaman içerisinde devasa bir büyüme göstermiş olduğunu ifade etti. Daha sonra ilk Bitcoin aldığı zamandaki bir hikayesini anlattı ve Bitcoin’in o sıralar 1 dolardan daha ucuz olduğunu ifade etti.

Daha sonra 2011 yılında Bitcoin değeri 1 dolardan yaklaşık 30 dolara düştü ve ondan da sonra 2 dolara geriledi. Yani %90 bir değer kaybı yaşadı. Roger o sırada bir tane bile Bitcoin satmadığını, bunun sebebinin ise Bitcoin’in değerleri ve ilkeleri olduğunu vurguladı. Roger’a göre Bitcoin bütün dünya tarafından eşler arası bir elektronik para sistemi olarak kullanılacaktı. Roger açıklamasının devamında eskiden kendisinin BTC satmasını engelleyen asıl değerlerin ve özelliklerin, artık BTC yerine BCH’de mevcut olduğunu ve sırf bu yüzden kurumsal yatırımcıların da BCH seçmeleri gerektiğini ifade etti.

Ancak verdiği cevap yüzünden özellikle Twitter üzerinden eleştiri yağmuruna tutuldu.

Roger Ver: Bitcoin’in Asıl Değerleri Artık BTC’de Bulunmuyor Ama BCH’de Mevcut isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Roger Ver: Bitcoin’in Asıl Değerleri Artık BTC’de Bulunmuyor Ama BCH’de Mevcut - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’i Destekleyen Zotapay La Liga’daki Alaves’e Sponsor Oldu Vermont Eyaleti, Blockchain Teknolojisi Üzerine Yoğunlaşıyor Eski Goldman Sachs Mühendislerinin Kurduğu Kripto Para Platformu, 3 Milyon Dolarlık Fon Topladı! İtalya’daki Bitcoin Kullanımı Ülkedeki Vergiler Yüzünden Artabilir Başarılı analist: “Ripple hakkında aşırı derecede boğa olmanın tam zamanı!” Finans Uzmanı: Ripple’ın xRapid Projesi Geleceği Temsil Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır