Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’dan Cory Johnson: Bitcoin’in engelleri var, ama bizim yok

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’dan Cory Johnson: Bitcoin’in engelleri var, ama bizim yok
Ripple’dan Cory Johnson: Bitcoin’in engelleri var, ama bizim yok

© Reuters.  © Reuters.

Cory Johnson bildiğiniz gibi. Ripple’ın (XRP) baş pazarlama stratejisti olan Cory Johnson: Bitcoin’in engelleri var, ama bizim yok. Cory Johnson bu söylemlerini çıktığı her programda dile getiriyor. Peki bu engel dediğiniz şey ne?

Ripple’dan Cory Johnson; Bitcoin’in engelleri var, bir ise uçuyoruz

Cory Johnson’ı anlamanız için sınır ötesi para gönderme işlemlerinde, hem XRP’yi hem de Bitcoin’i test etmeniz gerekir. Sadece yerel borsanızda küçük çaplı trade işlemleri yaparak XRP’nin gücünün farkına varamazsınız.

Bitcoin’in engelleriBitcoin (BTC) ağı yıllar geçtikçe, madencilik çalışmaları vb üretim masrafları nedeniyle insanların aklına bu gerekli mi sorusunu getirdi. Geçen yıl yayınlanan Digiconomist’in, Bitcoin (BTC) Danimarka ülkesi kadar kadar enerji tükettiğini ortaya koyan verilerini hatırlayabilirsiniz.

Ancak madencilik mantığı kullanılmadan da blockchain teknolojisi çok rahat kullanılabiliyor. Bunun en büyük örneği de XRP. XRP’nin kuruluş mantığına göre toplamda 100 milyar XRP üretildi ve bu oluşturulan XRP’lerin her yıl 1 milyar adeti piyasaya sürülüyor. Böylece gereksiz madencilik masraflarından kaçınılmış oluyor.

Johnson, bir süredir gündemde olan birkaç endişeyi vurguladı. BTC’nin teknolojisi yetersiz, bu sebeple ağ ne kadar kalabalık olursa işlemlerde o denli yavaş oluyor. Bazen, saniyeler sürecek bir işlem, 10, 20 veya hatta 30 dakika sürebilir. Johnson ayrıca BTC’nin madencilik sektörünün tekelleştiğini ve Çin’in Bitcoin madenciliğinin %80’ini ele geçirdiğinin de altını çiziyor.

Cory Johnson:

‘‘Piyasada pek çok insan Bitcoin’i dijital altın olarak tanımlıyor. Bence bu sadece Bitcoin’in, ilk kripto para olarak piyasaya sürülmesinden kaynaklanmaktadır. Evet Bitcoin bir çığır açtı hepimize yol gösterdi ancak benim görüşüme göre artık miladını tamamladı. Size şöyle anlatabilirim; cep telefonları ilk çıktığında tuşluydu, düşük bir teknolojiye göre üretilmişti, ancak şu an da neredeyse herkeste akıllı telefon var. Hatta cep telefonu sektörünün ana geliştiricilerinden olan Nokia’yı artık göremiyoruz bile, çünkü yeni gelişmelere ayak uyduramadı. Bana göre Bitcoin’de aynı Nokia (HE:NOKIA) gibi. İnsanlara yeni ufuklar açtı, ancak üst seviyelere yetecek bir teknolojiye sahip olmadığından artık görevini tamamlamak üzere. Bundan sonra XRP zamanı başlıyor…’’

Tom Lee’nin 2019 Ripple tahminini öğrenmek için tıklayınız.

Piyasalar çakılırken Ripple neden başarılı oldu? öğrenmek için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’dan Cory Johnson: Bitcoin’in engelleri var, ama bizim yok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin analizi: BTC 3 günlük düşüşünü sonlandırabilecek mi? Lider Bitcoin Borsası Bakıma Giriyor, Bilmeniz Gerekenler Bu Haber Resmi Açıklama Bekliyor: Fidelity Stellar’ın (XLM) Blockchain Platformunu Kullanabilir! Bitcoin madenciliği devi CEO’sundan uyarı: Daha çok gizliliğe ihtiyaç var Coinbase CEO’su Brian Armstrong: Bitcoin’de 3. Aşamaya Geçildi Bitcoin Fiyatının Stabil Kalması Çok Mu Kötü?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır