Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Başkanı: ETF Onayı İçin Piyasadaki Manipülasyonun Bitmesi Lazım

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Başkanı: ETF Onayı İçin Piyasadaki Manipülasyonun Bitmesi Lazım
SEC Başkanı: ETF Onayı İçin Piyasadaki Manipülasyonun Bitmesi LazımABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Başkanı Jay Clayton, Consensus tarafından düzenlenen konferansa katıldı ve Bitcoin ETF’leri hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Clayton’ın yaptığı açıklamalara göre olası bir ETF başvurusunun onaylanabilmesi için öncelikle kripto para piyasasındaki manipülasyonların sona ermesi, en azından azalması gerekiyor.

Manipülasyon Bitmeli

ABD’deki SEC’in Başkanı Jay Clayton, Consensus konferansına katılarak kripto paralar hakkında konuştu. Clayton, kripto para sektöründeki pek çok yatırımcının merak etttiği ETF konusu hakkında konuştu.

SEC, Bitcoin ETF’si oluşturmak için yapılan başvuruların ciddi bir kısmını reddetti. SEC, aldığı bu ret kararlarına gerekçe olarak genellikle piyasanın yeteri kadar güvenli olmamasını ve piyasa çok fazla manipülasyon olmasını gösteriyor.

Konferansa katılan Clayton da bu konu üstüne parmak bastı ve piyasadaki manipülasyon sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini vurguladı. Clayton’ın açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“Bu manipülasyon sorunu tam olarak nasıl çözülecek bilmiyorum ama çözülmesi lazım. Yatırımcılar piyasadaki fiyatlara baktıkları zaman güven duyabiliyor olmalılar. Fiyatlar elbette değişken olabilir ancak piyasada manipülasyon olmamalı.”

Token Açıklamaları

Clayton konferansta yaptığı konuşma sırasında ICO piyasası hakkında da bazı yorumlarda bulundu. Bundan bir süre önce Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların menkul kıymet olmadığını açıklayan SEC, pek çok tokenın aslında menkul kıymet olduğunu belirtti.

Clayton, SEC’in aldığı bu kararı hatırlatarak kendi tokenını oluşturan ve bunun için bir ICO düzenleyen şirketleri uyarıyor. Clayton, üretilen tokenların büyük bir kısmının aslında menkul kıymet olduğunu ve bu şirketlerin SEC ile irtibata geçmeleri gerektiğini belirtiyor:

“Eğer sermaye toplamak için token satıyorsanız o token büyük ihtimalle menkul kıymettir.”

SEC Başkanı: ETF Onayı İçin Piyasadaki Manipülasyonun Bitmesi Lazım isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Başkanı: ETF Onayı İçin Piyasadaki Manipülasyonun Bitmesi Lazım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek Bitcoin Yatırımcılarına Uyarı Bitcoin’deki düşüşü öngören Bloomberg analistleri, sıradaki hamleyi yazdı SBI Ripple Asya, XRP destekli ödeme uygulaması MoneyTap’i denemeye başlıyor EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu! Bitcoin Ayı piyasası devam edebilir ancak…

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır