Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Yetkilisi: XRP’nin Madenciliğinin Olmaması Aslında İyi Bir Şey

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Yetkilisi: XRP’nin Madenciliğinin Olmaması Aslında İyi Bir Şey
Ripple Yetkilisi: XRP’nin Madenciliğinin Olmaması Aslında İyi Bir ŞeyRipple bünyesinde piyasa stratejisti olarak görev yapan Cory Johnson, yakın zamanda katıldığı bir etkinlikte Bitcoin‘in piyasa hareketi ve genel olarak kripto para birimleri hakkında konuştu. Johnson bunun yanı sıra Bitcoin teknolojisinin dezavantajlarından ve kısıtlamalarından da söz açtı ve madencilik hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Johnson ilk olarak kendisinin yatırım tavsiyesi sunabilecek bir konumda olmadığını ve bunu artık yapmayacağını belirtti. Ripple yetkilisi buna rağmen kripto para birimlerine karşı yöneltilen eleştirilere yanıt verdi ve şunları ifade etti:

”Kripto para birimleri farklıdır. Bu iyi bir şey ancak bence Bitcoin gibi kripto para birimlerinin gerçek anlamda teknolojik kısıtlamaları mevcut. Bunların arasında en önemlisi de saatte kaç işlem yapabildikleri.”

Cory madenciliğin her geçen gün daha pahalı hale geldiğini ve zaman geçtikçe daha fazla enerji tükettiğini, bunun yanı sıra madencilere verilen gücün de bir dezavantaj olduğunu aktardı. Kanıt olarak Bitcoin madenciliğinin %80’inin Çin’de yapıldığını aktaran Cory, durumun bütün gücü Çinli madencilere verdiğinin altını çizdi.

Johnson daha sonra bunun Bitcoin yaratıcısı tarafından arzu edilmeyen ve planlanmayan bir şey olmasına karşın, Ripple‘ın farklı bir rota çizmeye karar verdiğini ve XRP teknolojisini geliştirdiğini, XRP’nin Bitcoin’e karşı üstün avantajları olduğunu vurguladı:

”XRP’nin madenciliği yok. XRP saniyede 1500 işlem yapıyor. Benim şirketimin yüzün üzerinde müşterisi var, 150’nin üzerinde finans ve dünyanın her yerinden müşteriler. Bankalar, havale şirketleri, bunların bir çoğu XRP kullanıyor.”

Bunun XRP Hodlerları için pozitif bir durum oluşturduğunu belirten Cory, XRP’nin aslında Bitcoin 2.0 olarak görüldüğünün de altını çizdi ve madencilik olmamasının ekolojik denge için de önemli olduğunu belirtti.

Ripple Yetkilisi: XRP’nin Madenciliğinin Olmaması Aslında İyi Bir Şey isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Yetkilisi: XRP’nin Madenciliğinin Olmaması Aslında İyi Bir Şey - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Deniz Bitti: Kripto Para Borsaları, Hacim Üretmekte Zorlanan Alt Koinleri Birer Birer Liste Dışı Bırakıyor EOS Kurucusundan Çarpıcı Bitcoin Tahmini! Son Dakika: Ripple, Ethereum, TRON, Litecoin, Cardano ve Stellar Haberleri 6 Aralık XRP fiyat analizi: XRP önemli bir destek alanı eşiğinde SBI-R3-Ripple Muhteşem Üçlüsünün Hedefleri Büyük Bitcoin ve Altcoinlerin Ayılara Karşı Mücadelesi Devam Ediyor Yarılanma Sonrası Litecoin Fiyatı Ne Olur?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır