Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple (XRP), Mastercard ve MIT Media Lab’ın desteklediği SendFriend ile anlaşma yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple (XRP), Mastercard ve MIT Media Lab’ın desteklediği SendFriend ile anlaşma yaptı
Ripple (XRP), Mastercard ve MIT Media Lab’ın desteklediği SendFriend ile anlaşma yaptı


Ripple (XRP), Mastercard (NYSE:MA) ve Media Lab tarafından desteklenen bir tüketici ödeme platformu, maliyeti azaltmak ve sınır ötesi ödemelerin verimliliğini artırmak için, Ripple’ın XRP destekli çalışan xRapid’ini entegre ediyor.

Ripple (XRP), Mastercard ve Media Lab DestekliyorSendFriend’in bu sene başlaması planlanıyor. SendFriend, yurt dışında çalışan Filipinli göçmen işçiler için uygun ve maliyetli bir yoldan evlerine para göndermelerini hedefliyor. MIT Media Lab Translational Innovation Alliance Ödülünü kazanan proje, CEO ve kurucu David Lighton tarafından MIT’de geliştirildi.

American Banker’a göre Lighton, xRapid‘in yeni bir verimlilik seviyesi sunduğunu söyledi.

“Bu, arka tarafta sermayemizle daha verimli olmamız için bize izin veriyor. Bunlar gerçek zamanlı ödemelerdir. Bu yüzden ön finansman yapmak zorunda değiliz. Alıcı koridorda para bekletmek ve ardından döviz riskini yönetmek zorunda değiliz. İşlemler yapılırken bunu tek tek yapabiliriz.”

Platform, uluslararası para transferleri için fazla ödeme yapan milyonlarca göçmen işçi için tasarlandı.

SendFriend, şirketin destekçilerinin tam listesinde, Barclays (LON:BARC), Techstars, Ripple, MIT Media Lab, Mahindra Finance ve MasterCard Foundation olduğunu söylüyor.

Ripple xRapid, finans kurumları arasındaki anlık sınır ötesi işlemlere güç sağlamak için XRP‘yi kullanmak üzere tasarlanmıştır.

Ripple, son 24 saatte dolar karşısında %1.72 artış göstererek 0.463819 $, Bitcoin karşısında ise %0.52 artarak 0.00007198 BTC seviyesinde şu an işlem görüyor. Piyasada 40,205,513,967 adet dolaşımda bulunan XRP’nin bugünkü market hacmi, 403,548,545 $ ve piyasa değeri 18,648,073,594 $.


Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple (XRP), Mastercard ve MIT Media Lab’ın desteklediği SendFriend ile anlaşma yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum 3% düşüşle 288,70 seviyesinin altına geriledi Bakkt’ın Arkasındaki Intercontinental Exchange, Veri Akışına Bir Dizi Kripto Para Ekleyeceğini Açıkladı! Türkiye’nin tek Bitcoin ATM’si açıldı Kripto para borsaları Tether (USDT)’ı listeden çıkarmalı mı? Binance Güçlü Altcoin İçin BNB ve USDT Piyasalarını Harekete Geçirdi Kraken, bir başka Bitcoin borsasını satın aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır