Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre Ülkedeki Fintech Şirketlerine Yeni Lisanslar Verilecek, Yeniliğin Önü Açılacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre Ülkedeki Fintech Şirketlerine Yeni Lisanslar Verilecek, Yeniliğin Önü Açılacak
İsviçre Ülkedeki Fintech Şirketlerine Yeni Lisanslar Verilecek, Yeniliğin Önü Açılacakİsviçre’deki Finansal Piyasa Denetleme Kurulu (FINMA), 1 Ocak 2019’da yürürlüğe girmesi beklenen yeni fintech lisansı hakkında bazı açıklamalar yaptı.

FINMA tarafından hazırlanan bu yeni lisans, ülkedeki kripto para ve Blockchain şirketlerinin çok daha rahat bir şekilde faaliyet göstermesine olanak tanıyacak.

Fintech şirketleri bu yeni lisans sayesinde eskisine göre daha “rahat” sayılabilecek düzenlemelere tabii olacak, yatırım süreçlerinde 100 milyon dolara kadar yatırım toplayabilecekler. Ancak FINMA’nın bu konuda şöyle bir koşulu var: Yatırım sürecinde toplanan para tamamen projenin gelişimi için kullanılmalı.

FINMA’nın hazırladığı bu yeni lisans ülkedeki “sıradan bankacılık hizmeti vermeyip yalnızca müşterileri adına varlık yönetimi yapan şirketleri” kapsıyor. Kripto para borsaları da müşterilerden para alıp müşterilere herhangi bir ödeme yapmadıkları için bu tanıma uyuyorlar.

FINMA’nın Şartları

FINMA hazırladığı yeni lisansta şirketlerin uyması gereken bazı yeni standartlardan bahsediyor.

Bu yeni standartlara göre şirketler, hissedarlara ilişkin bilgileri kamuya açık bir şekilde paylaşmak zorundalar.

Şirket ayrıca yönetim kuruluna ve genel olarak şirket yönetiminde rol oynayan çeşitli örgütlere dair bilgi sunmak zorunda kalacaklar.

FINMA bunların yanı sıra şirketlerin üç yıllık bir iş planı oluşturmasını istiyor. Şirketler FINMA’ya önümüzdeki üç yıl boyunca ulaşabilecekleri iyimser, gerçekçi ve kötümser pozisyonları bildirmek zorundalar.

FINMA kripto para ve Blockchain şirketlerine lisans vermenin yanı sıra bu şirketlerin denetimini de üstlenecek. FINMA ayrıca yeni standartları ihlal eden şirketlere karşı çeşitli yaptırımlar uygulayabilecek.

İsviçre Ülkedeki Fintech Şirketlerine Yeni Lisanslar Verilecek, Yeniliğin Önü Açılacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre Ülkedeki Fintech Şirketlerine Yeni Lisanslar Verilecek, Yeniliğin Önü Açılacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JP Morgan CEO’su: Libra’ya Vakit Harcayamam Çin Şubat Ayının Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı: Bitcoin Yükselirken, Tron Sürpriz bir Giriş Yaptı Powell Depremi! Bitcoin’deki Kayıp %10’u Geçti! Bitcoin Neden Düşüyor? Flaş kripto para haberleri:  Twitter CEO’sunun Bitcoin portföyü, XRP, TRON, Ethereum, IOTA, Nano ve daha fazlası Kripto para fiyat analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash’de son durum IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır