Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Elon Musk Şirketinin Bitcoin ve Kripto Para Kabul Ettiğini Yalanladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Elon Musk Şirketinin Bitcoin ve Kripto Para Kabul Ettiğini Yalanladı
Elon Musk Şirketinin Bitcoin ve Kripto Para Kabul Ettiğini Yalanladı

© Reuters.  © Reuters.

Elon Musk şirketinin Bitcoin ve kripto para kabul ettiği yönünde dün basında çıkan haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı. Haberleri yayan Elon Musk’ın Boring şirketinin adını kullanan sahte bir websitesi. Elon Musk’ın gerçek Boring şirketi kripto para kabul etmiyor.

Elon Musk Şirketinin Bitcoin ve Kripto Para Kabul Ettiği Haberleri Yalan Haber Çıktı!Elon Musk şirketinin Bitcoin ve kripto para kabul ettiği yönünde haberleri yayan sahte Boring şirketi websitesi hala yayında ve bir dizi ödeme metodu yayınlıyor sitede. Bunlar arasında bitcoin, bitcoin cash, Ethereum ve Litecoin de var. Site ayrıca Hyperloop tekonolojisinin yararına çalıştıkları yönünde duyuru da yapmış Ancak Musk henüz bu sahtekarlığa bir cevap vermis değil.

Aslında Musk kripto para sektörüne yabancı değil. Piyasaya uzak durmasına ragmen bitcoini onun yarattığını söyleyenler çok. 2014’te Musk bitcoin için iyi şeyler söylemiş ve legal bir köprü olabileceğinden bahsetmişti, ayrıca bitcoin sahibi olmadığını da vurgulamıştı.

2017 yılında Musk’ın şirketi SpaceX’in eski çalışalnarından Sahil Gupta yayınladığı bir postta Musk’ın bitcoini yaratan Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmiş ve tabii ki bu iddia epeyce tartışmalara sebeb olmuştu. Kimisi iddianın doğru olduğunu söylerken karşı çıkanlarda oldukça fazlaydı. Tabii daha sonra Musk bunu reddediyor ve kendisine arkadaşının gönderdiği bitcoinlerin nerede olduğunu bile bilmediğini ekliyor. Ancak bu yılın başlarında arkadaşının gönderdiği miktaraın sadece 0.25 bitcoin olduğunu açıklama durumunda kaldı.

Ancak Musk sürekli kripto dünyası haberlerinde yer alıyor çünkü Twitter’daki kripto para ile ilgili sahte hesapların hedefi Musk. Diğer pek çok ünlü gibi Musk da hackerlardan, sahte hesaplardan çok çekiyor. Hatta Twitter da bir takipçisine şu cevabı vermiş:

“ Artık sahte bile olsa bir ETH almak zorunda hissediyorum kendimi”

Bu tür sahte hesaplar profillerine ünlü kişinin resmini koyarak yorumlarda bulunuyorlar. Bu hesaplar yüzünden Vitalik Buterin de adını değiştirdi Twitter da ve “ Vitalik-Non-giver of ether” yaptı.

Geçtiğimiz ay Musk, Dogecoin yaratıcısı ve Adobe (NASDAQ:ADBE) ürün lideri Jackson Palmer’a ulaştı ve kendisini bu sahte hesaplardan kurtarmasını istedi. Palmer da ETH veren hesapları engelleyecek bir program yazdı Musk için. Musk artık bunu Twitter da kullanıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Elon Musk Şirketinin Bitcoin ve Kripto Para Kabul Ettiğini Yalanladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum (ETH) Fiyatı 300 Dolara Doğru Gidiyor! İşte Nedeni Başkanlık Adayı John McAfee, ABD’den Kaçtı! Stellar 3% düşüşle 0,06689 seviyesinin altına geriledi Putin’den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz’a Kadar Bitsin Rüşvetçi Roger: Bitcoin Cash için 1.25 milyon dolar teklif etti Son Dakika: Merakla Beklenen Tether Davası Bu Kararla Sona Erdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır