Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple (XRP) boğa piyasasına mı giriyor? Ripple neden yükseliyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple (XRP) boğa piyasasına mı giriyor? Ripple neden yükseliyor?
Ripple (XRP) boğa piyasasına mı giriyor? Ripple neden yükseliyor?

© Reuters.  © Reuters.

Ripple (XRP) boğa piyasasına giriyor yorumları ne kadar gerçekçi? Tüm kripto paralar kan kaybederken XRP’deki yükselişi neye bağlayabiliriz?

Ripple (XRP) Boğa Piyasasına Girmiş Olabilir Mi?Bitcoin fiyatı bu yıl ikinci kez 6.000 dolar değerinin altına sarktı. 22 Haziran tarihinde 6.000 doların altına indikten sonra birkaç kez üstüne çıkıp inmiş, ardından 29 Haziran tarihinde o bölgeyi kalıcı olarak terk etmişti. 14 Kasım’da tekrar 6.000 doların altına düştü 5 gündür o bölgede seyrediyor.

Birçok kripto paranın seyri de BTC ile paralellik arz ediyor. O düşünce neredeyse hepsi düşüyor. Keza 14 Kasım’da oluşan panik havası ile hepsi beraber çakılmıştı. BTC henüz toparlanma emareleri göstermezken XRP yönünü değiştirdi ve yükseliş trendine girdi. Hatta düşüş sırasında ele geçirdiği 2.lik koltuğunda yerini sağlamlaştırırcasına ETH ile arasındaki farkı 2 milyar dolardan fazla açtı.

Ripple-Ethereum Çekişmesi için Tıklayın

İşin ilginç yanı XRP bu karamsar atmosferde psikolojik sınır olan 0.50 dolar direncini de kırmayı başardı. Yazı kaleme alındığında 0.511 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin karşısında ise uzun zamandır kıramadığı 9.000 satoshi direncini geçti. Anlık değeri 9205 satoshi.

Ripple’a Fiat Parite DesteğiEthereum düşüşüne devam ederken Ripple’ın işlem hacmi artmaya devam ediyor. Japon kripto borsası BitBank Japon yeni üzerinden açtığı JPYXRP paritesinde bütük işlem hacimleri meydana geliyor. 829.02 milyon dolarlık Ripple işlem hacminin 124.67 milyon doları sadece BitBank’tan geliyor.

Ripple taraftarlarını sevindirecek bir diğer haber de Binance’ CEO’su CZ’den geldi. XRP’yi baz kripto para olarak tanımlama sinyalleri veren Binance CEO’sunun ilgili haberini şu linkten okuyabilirsiniz.

XRP 14 Kasım’daki sert düşüşten sonra yükselmeye başladığında bazı uzmanlar bu yükselişi “dead cat bounce” olarak tanımlamışlardı. Yani ölü bir kediyi 10.kattan atsanız yere çarptıktan sonra o da bir miktar geri sıçrayacaktır manasına gelen bir şaka. Lakin zaman bu eleştirileri haksız çıkarmış görünüyor. Çünkü Ripple’ın artık farklı bir hikayesi var. Önceden insanlar Bitcoin’den uzaklaştıklarında Ethereum’a sığınırlardı. Şimdi artık Ripple’a ve onun küçük kardeşi diyebileceğimiz Stellar’a (XLM) sığınıyor.

CNBC’den Ran NeuNer’in dün de ifade ettiği gibi Bitcoin ve Bitcoin Cash camiasının içinde bulunduğu karmaşa en çok XRP’ye yaradı. Deneyimli kripto uzmanı bununla da kalmayarak XRP’yi BTC ve BCH’a karşı açıkça savundu. Kendisini dinleyenleri de XRP almaya çağırdı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Artık insanlar Ripple ile Bitcoin’i de kıyaslar oldular. Kimisi “XRP yeni Bitcoin mi?” diye sorarken kimisi bu soruya “Hayır Bitcoin yeterli yetkinlikte değil, standartları sağlayan kripto para olsa olsa XRP’dir” diye cevap verebiliyor.

Hasılı, ilginç zamanlardan geçiyoruz. Ripple (XRP) boğa piyasasına girme sinyalleri verirken diğerleri adeta can çekişiyor.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple (XRP) boğa piyasasına mı giriyor? Ripple neden yükseliyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD-Çin Ticaret Savaşındaki Olumlu Gelişme Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek? Çin’den Yeni Kripto Para Değerlendirmesi Bitcoin madenciliği için 260 milyon dolarlık ekipman Weiss Ratings: “Mevcut Bitcoin düzeltmesi, 2015’den beri BTC için en iyi satın alma fırsatını sunuyor” Çarpıcı iddia: Popüler altcoin’in işlemleri botlar tarafından yapılıyor! 23 Kasım Ethereum fiyat analizi ve son Ethereum gelişmeleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır