Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sahte Haber Sitesi, Bitcoin Reklamını Yeni Zelanda Eski Başbakanını Kullanarak Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sahte Haber Sitesi, Bitcoin Reklamını Yeni Zelanda Eski Başbakanını Kullanarak Yaptı
Sahte Haber Sitesi, Bitcoin Reklamını Yeni Zelanda Eski Başbakanını Kullanarak YaptıYeni Zelanda eski başbakanı John Key’in resmi, kendisinin izni olmaksızın, bir haber sitesinde paylaşıldı ve bu haber, Yeni Zelanda yerel medyasında ve kripto para dünyasında önemli sayılabilecek derecede ilgi çekti.

Crypto Revolt adındaki bir şirket, kaleme aldığı metinde eski başbakan John Key’in resmini kullanarak, başarılı siyasetçinin kripto paralara ve Bitcoin’e ciddi bir ilgi duyduğunu ifade ederken, bu durumun gerçek olmadığının ortaya çıkması ise uzun sürmedi.

Key, daha önce Aralık 2017’de de benzer bir sürece alet olmuştu. Başarılı siyasetçi, o dönem çıkan yaygaranın ardından apar topar bir açıklama yapmak zorunda kalmış ve kendisinin kripto paralara hiçbir şekilde hyatırımının olmadığını ifade etmişti.

Yeni Zelanda polisi, son dönemde sayıları giderek artan ve kamuya mal olmuş kişileri kullanan bu tarz sahte siteler hakkında ise, halka sıkı uyarılarda bulundu. Bu tarz sitelerin dolandırıcı nitelikte olduğu ve insanların paralarına göz diktiği çok net bir şekilde ifade edilirken, iyi ve sıkı bir şekilde araştırılmadan hiçbir projeye yatırım yapılmaması gerektiği de vurgulandı.

Elbette Crypto Revolt ya da diğer bazı projeler, kendilerine biraz da kredibilite kazandırmak için bu tarz işlere girebiliyorlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken esas nokta, yatırımcının bireysel olarak kendi araştırmasını yapması ve bu tarz sahtecilik ile insanların karşısına çıkan projelere karşı kendi kendisini korumaya ve savunmaya alması olarak öne çıkıyor.

Sahte Haber Sitesi, Bitcoin Reklamını Yeni Zelanda Eski Başbakanını Kullanarak Yaptı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sahte Haber Sitesi, Bitcoin Reklamını Yeni Zelanda Eski Başbakanını Kullanarak Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Düşüyor, Son Dört Yılın En Büyük Aylık Düşüşünün Eşiğinde Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir Bitcoin Uzmanı Jeff Garzik, Kripto Paralardaki Ekonomik Paradoksu Açıkladı Önde gelen trader’dan Bitcoin tahmini: Yatırımcıları uyardı Buterin, Ethereum Ağında Gizlilik İstiyor Dünyaca Ünlü Ekonomistten Çarpıcı İddia: Bitcoin Fiyatını Wall Street Belirliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır