Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki IRS’e Çağrı: ‘Kripto Para Vergilerini Yeniden Değerlendirin’

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki IRS’e Çağrı: ‘Kripto Para Vergilerini Yeniden Değerlendirin’
ABD’deki IRS’e Çağrı: ‘Kripto Para Vergilerini Yeniden Değerlendirin’ABD‘deki İç Gelir Servisi’ne (IRS) bağlı olan bir danışman komitesi, IRS’in insanlara kripto para vergileri hakkında daha açık bilgiler vermesini istiyor.

IRS bundan birkaç yıl önce dijital paralarla ilgili özel bir açıklamala yaparak bu tarz paraların şu an için ‘mülk’ olarak sınıflandırıldıklarını belirtmişti. Ancak IRS bünyesindeki Bilgi Raporlama Programı Danışman Komitesi (IRPAC), kripto para sektörüne duyulan ilginin artmasıyla birlikte özellikle kripto para vergilerinin yeniden değerlendirilmesini öneriyor.

ABD’deki kripto para sektöründe faaliyet gösteren kişiler ve şirketler, kripto para işlemlerinden tam olarak ne gibi bir vergi alındığının hala tam olarak farkında değiller. Bu durumun başlıca sebebi, IRS’in kripto para vergileri hakkında açık ve net bir rehber yayınlamamış olması. IRPAC, sektördeki atmosferi şöyle yansıtıyor:

“Sektördeki pek çok kişi, kripto para işlemlerinden alınan vergileri hala tam olarak öğrenememiş durumda. Mesela, kripto paralar yabancı kaynaklı finansal varlıklar olarak görülebilirler mi? Satışı yapılan kripto paralar tam olarak neye göre değerlendiriliyor? Bir borsanın işlem raporu sunması, o işlemin yapıldığını göstermeye yeterli mi?”

IRPAC ayrıca ABD’deki bazı vatandaşların vergi ödememek için yabancı merkezli kripto para borsalarında işlem yapabileceklerini düşünüyor. IRPAC’ye göre IRS, bu durumun önüne geçebilmek için yabancı şirketlerle işbirliği yapmalı ve hatta diğer hükümetlerden bu konuya ilişkin bilgi almalı.

ABD’deki bir grup politikacı bu geçtiğimiz ay IRS ile iletişime geçerek kripto para vergileri konusunun bir an önce açıklığa kavuşturulmasını talep ettiler.

ABD’deki IRS’e Çağrı: ‘Kripto Para Vergilerini Yeniden Değerlendirin’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki IRS’e Çağrı: ‘Kripto Para Vergilerini Yeniden Değerlendirin’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Sihirbazı, Tutuklandı Tom Lee’den Yeni Açıklamalar: Ayı Piyasası Bitti Hong Kong Kripto Para Düzenlemelerini Sıkılaştırıyor Changpeng Zhao: Firefox Kullanmayın EOS’un başı yine dertte! Yatırımlarınızı güvence altına almaya çalışın! IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır