Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple ve Stellar Artık Güvenli Liman Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple ve Stellar Artık Güvenli Liman Değil
Ripple ve Stellar Artık Güvenli Liman Değil

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’in çöküşü ile birlikte kripto piyasadaki birçok para son birkaç haftadır büyük değer kaybı yaşadı. Bunlardan en dikkat çekeni ise Ripple ve Stellar.

Ripple ve Stellar Daha Çabuk TutunduResmen bir savaş alanını andıran ve bütün kripto paraların kırmızıya boyandığı son iki haftada Ripple ve Stellar diğerlerine nispeten daha az kayıp yaşadı. Diğer kriptoların haftalık değer kayıpları hep çift rakamlı iken en azından bu ikilinin kaybı tek haneli idi.

Yakın geçmişte Bitcoin Cash ile bir rekabete girişen ve dördüncülük koltuğuna oturan Stellar, burada kalıcı olmayı başaramadı. Kamuoyunu epey meşgul eden Hard-fork’tan önce 630 dolar seviyelerinden 160 dolara kadar düşen BCH, öncesinde dağıttığı airdoplar sebebiyle epey bir token satışı gerçekleştirdi. Buna rağmen satıcıların baskısını yenemeyen BCH, hard-forkta konsensüs sağlanamaması sebebiyle düşüşe engel olamadı.

Son iki haftada piyasa değeri bakımından birbirine en yakın üç tokenden (BCH, EOS ve Stellar) en az kayıp yaşayanı Stellar idi. Nasıl ki büyük bir atak yaparak Ripple, ETH’nin ikincilik koltuğuna oturduysa, Stellar da aynı şekilde dördüncülük koltuğuna geçecek diye düşünüyorduk.

Ancak sonuç resmen hayal kırıklığı oldu. Son 36 saatte Stellar resmen çöktü ve %24 varan bir düşüş yaşadı. Bu durum Stellar’a olan güveni resmen yerle bir etti. Düşüşü hala devam eden Stellar, şu anda 0,1412 $ seviyesinden alıcı buluyor.

Ripple, Kemik Taraftarları ile Ayakta DuruyorRipple, ikincilik koltuğundaki yerini kolayca bırakacak gibi görünmüyor. Ayrıca TransferGo, xRapid’i Avrupa ve Hindistan arasındaki havale işlemleri için koridor olarak kullanacağını duyurmuştu. Bununla birlikte Ripple’ın Asya pazarındaki ortakları SBI ve Mitsubishi şirketleri, kredi kartı işlemlerindeki güvenliği arttırmak için Ripple teknolojisini kullanacaklarını bildirdiler.

Ripple Teknolojisi ile çalışan bankaların geleneksel bankalara her bakımdan fark attığına kripto haberlerde hep şahit oluyoruz. Dünyaca ünlü American Express (NYSE:AXP), XRP ile yaptığı uluslararası para transferlerinde neredeyse % 70 oranında kar sağladığını kamuoyu ile paylaşmıştı.

Ripple, yaptığı ataklar ve yatırımlar ile kemik bir kitleye sahip olmayı başardı. Ancak bu durum Ethereum’a ikincilik koltuğunu kaptırmasıyla son bulabilir. son 24 saatlik dilimde ETH’den daha fazla değer kaybederek yatırımcısı için hayal kırıklığı yarattı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple ve Stellar Artık Güvenli Liman Değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

eBay’dan Kripto Para Vurgusu! Bitcoin 450 dolardan fazla arttı! BTC yeni direnç seviyelerini test edilebilir Dash Telegram ile ortaklığa gidiyor Tecrübeli analiste göre, Bitcoin’de yeni zirve S&P 500’e bağlı Dikkat: Bu Kripto Para Borsası Scam Olabilir Kritik zamanda kritik hareket: Eski HSBC’li Ripple’a

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır