Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple tek anlaşmayla 3000 dev şirkete adım atıyor!!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple tek anlaşmayla 3000 dev şirkete adım atıyor!!!
Ripple tek anlaşmayla 3000 dev şirkete adım atıyor!!!

© Reuters.  © Reuters.

Ripple tek anlaşmayla 3000 dev şirkete ulaşmak üzere önemli bir anlaşma üzerinde çalışıyor. Ripple Temenos adlı banka ve finans kuruluşlarına arka plan yazılım hizmetleri sunan firmayla anlaşma çalışmaları üzerine yoğunlaştı.

Ripple tek anlaşmaya 3000 dev firmaya ulaşacakYakın zamanda her ne kadar Ripple’ın XRP kullanan XRapid ürünü yatırımcıları memnun etmese de Ripple çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor. Bir çok yatırımcı TRX’i kullanan ilk ürünü olan xRapid sonrasında TRX fiyatının sıçrama yapmasını bekliyordu.

Her ne kadar hareket olsa da beklenen seviyede bir hareket gelmedi. Fakat Ripple yönetimi çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor. İşin nihai başarısının sırrı kullanım alanında olduğunu bile Ripple yönetimi yeni anlaşmalarla tam da bunu sağlamaya çalışıyor.

xRapid ürünü bilindiği gibi finansal kurumların ve bankaların anlık olarak para gönderip almasını sağlayan bir teknoloji. Ripple bu teknolojiyi kullanması için şu anda Temenos adlı banka ve finans kuruluşlarına geri hizmet yazılım sunan bir firmayla anlaşmaya oturmuş durumda. Temenos şu anda 3000’e yakın kuruma hizmet veriyor. Hizmet verdiği kurumlar arasında JPMorgan (NYSE:JPM), Shanghai Bankası ve Banco Kapital gibi dünya devi firmalar da bulunuyor.

Şirket zaten uzun süredir hizmetlerinde kullanmak üzere Ripple ile ortak çalışma yürütüyordu. Bu çalışmada asıl hedef RippleNet çok gecikmeksizin dünya çapında kullanılmasını sağlamak olarak belirtiliyordu. Bu anlaşmanın olumlu şekilde tamamlanmasıyla Ripple tek anlaşmayla 3000 dev şirkete adım atmış olacak.

Sistemler Çapraz Entegrasyon SunuyorTemenos yakın zamanda Ripple tarafından geliştirilen T24 Çekirdek adlı ledger tabanlı bir bankacılık çözümünü sunuyordu. Bu sistem API bağlantısıyla geri hizmet yazılımları kullanılarak uluslararası para transferlerini yapılmasını sağlıyordu. Bu sistem xRapid ile uyumlu olduğundan dolayı gerektiğinde bankaların yada finansal kurumların kolayca masrafsız olarak xRapid entegrasyonu yapmalarına imkan sağlıyor.

Bu entegrasyon imkanlarının çapraz şekilde gelişmesi sayesinde Ripple ve xRapid gelecekte bankaların için masrafsız kolay adapte edilebilir alternatif bir çözüm olarak var olacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple tek anlaşmayla 3000 dev şirkete adım atıyor!!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’un Liderliği Alacağını Bekleyenler Hayal Kırıklığı Yaşadı! Lider Kripto Para Birimleri Yatay Seyretmeye Devam Ediyor – Fırtına Öncesi Sessizlik Mi Yaşanıyor? Bitcoin, 2019 yılında S&P 500 ve emtialara fark attı Uzman Görüşü: Bitcoin, Volatil Zamanlarda Yanlış Bir Sığınak Olur Koronavirüs, Bitcoin piyasalarını nasıl etkiliyor? Siz uyurken, bir cihaz sizin için kripto para üretsin ister misiniz? Bu çözüm tam size göre: Coinmine One

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır