Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Sıcak Haber: xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Sıcak Haber: xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor
Ripple Sıcak Haber: xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor

© Reuters.  © Reuters.

Ripple’ın başkan yardımcısı Asheesh Birla’ya göre xCurrent kullanan bankalar xRapid’e geçmek istiyorlar. Ripple Başkan Yardımcısı Birla, bir kaç bankanın ciddi bir şekilde kriptoya girmeyi ve sınır ötesi ödemeler için xRapid’i kullanmayı düşündüğünü söylüyor.

xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyorCurrencies Direct, Mercury FX ve Viamericas dahil ödeme sağlayıcıları arasında XRapid, gittikçe artan büyük bir ilgi görüyor. Oysa bankalar, yeni olan kripto para alanına girmeye hazır değiller. Ancak Birla, xCurrent kullanan bazı bankaların artık projelerinin ikinci aşaması için xRapid’i kullanmayı düşündüklerini söylüyor.

Ripple Başkan Yardımcısı Birla şunları söyledi:

“Ripple’in teknolojisini ölçeklendirilebilirliği göz önünde bulundurarak geliştiriyor. Standart Chartered, Santander (MC:SAN) veya Bank of America (NYSE:BAC) gibi bankaların işlemleri için bizim çözümümüzün, saniyede yüzbinlerce işlemi ölçeklendirmesi gerekiyor. Bu en başından itibaren tasarımdaydı.”

Ripple Başkan Yardımcısı Birla, Temmuz ayında Deutsche Bank (DE:DBKGn) ile işbirliği için röportaj yaptığı The Banker’a açıklamalar yaptı. Röportaj son zamanlarda Twitter’da çok ilgi gördü.

Ripple’in ürünü xRapid, finans kurumları arasında XRP’yi kullanarak anlık sınır ötesi işlemlere güç katmak için tasarlanmıştır. Ripple’ın kurucu ortaklarından Chris Larsen, teknolojinin nasıl çalıştığı hakkında geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir açıklama yaptı.

“xRapid, RippleNet’in bir parçasıdır. Bu, ödeme sağlayıcıların global ödemeleri için maliyet ve likiditeyi azaltmalarına olanak sağlar. Dolayısıyla, örneğin, bir bankanın XRP’yi aracı para birimi olarak kullanarak Meksika’ya para göndermesini sağlar. Bankalar, XRP bulundurmak zorunda değiller. Ancak işlemleri çok verimli hale getirmek için kullanılır.

Yani bu örnekte, bir müşteri ABD’de bir havale şirketine gidiyor. Bu dolarlar şimdi büyük bir borsa olan Bittrex ile XRP’ye dönüştürülüyor. Hemen saniyeler içinde XRP’ye dönüştü. Bir borsa olan Bitso, XRP ve Meksika pezosu arasındaki değişimi sağlar ve şimdi Meksika’daki bir bankaya gönderilebilir. Meksika’da gerçek zamanlı bir sisteme sahip oldukları için, müşterinin hesabına çok hızlı bir şekilde paranın yatırılmasını sağlar.

Bu, ödeme sağlayıcıları, bankalar ve müşterilerin, bir veya iki dakikada paralarını transfer etmelerini sağlar. Bu işlem için daha önce günler gerekiyordu.”

Diğer Ripple (XRP) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Sıcak Haber: xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Reddit Kurucusu: Piyasada Sadece Gerçek Kripto Para Destekçileri Kaldı Bakkt’ta Beklenen Büyük Gün Geldi! Analistler: Bitcoin Fiyatı Hareketlenebilir! Petro, Venezuelalıların Pasaport Alabilecekleri Tek Yol Haline Getirildi! Bitcoin fiyatı yeni bir dibe mi yaklaşıyor? Bu korkunç çöküşlerin arkasında ne var? Ethereum Piyasaya Alarm Veriyor: Çünkü ICO’ların Ethereum Satışları Hızlanıyor! 3 Milyon Dolarlık Kaçak Elektrik Kullanan Kripto Para Madencisi, Yakalandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır