Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddialı Sözler: “Ripple Dünya’nın En Hızlısı”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddialı Sözler: “Ripple Dünya’nın En Hızlısı”
İddialı Sözler: “Ripple Dünya’nın En Hızlısı”

© Reuters.  © Reuters.

Ripple Dünya’nın en hızlısı olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Fakat belli bir kesimden buna tepkiler de var.

Gerçekten Ripple Dünya’nın En Hızlısı mı?Ripple, blokzincir teknolojisini kullanarak bankalarla çalıştığı ve mevcut finansal kurumları ve düzenlemeleri tamamladığı için uzun zamandan beri kripto topluluğunda nefret ediliyor. Yakın zamanda, Dubai’deki Küresel İslami Ekonomi Zirvesinde konuşan Küresel Altyapı İnovasyon Müdürü Dilip Rao ile bu yaklaşım tarzı üzerinde durdular.

Rao, blokzincir ve dağıtık defter teknolojisinin tüm sorunların çözümü olduğunu söyledi. Daha sonra, blokzincir alanından bir yenilik “merkezi otorite olmayan gerçeklik kaynağı” hakkında konuşmaya devam etti. Bunu gerçek dünya sorunlarını çözmek için nasıl kullanabileceklerinden bahsetti.

Rao şunları söyledi:

“Ripple, bankalara karşı olmak yerine bankalarla bir çözüm geliştirmek için son beş yıldır çalışıyor. Bu çözüm, yüksek hızlı gerçek zamanlı bir sınır ötesi ödeme platformu sunarak dünyadaki düzenleyicilerin uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarını sağlayacak.”

InterLedger ProtokolüŞu anki ağlar arasındaki uyumsuzluk hakkında konuştu. Tüm dünyayı kapsayan bir blokzincir beklemenin, internetteki bir servis sağlayıcısına yapışmak gibi olduğunu belirtti. Rao ayrıca, Ripple’ın InterLedger Protokolü aracılığıyla yapmayı amaçladığı blokzincir alanında birlikte çalışabilirlik hakkında konuşma yaptı.

“Bu protokol, Ripple tarafından icat edildi. Ancak şimdi W3C Komitesine katılan 300’den fazla kuruluş tarafından açık standart olarak çalıştırılan açık bir protokoldür. Buradaki fikir, değer uyumsuzluklarının hareketini yapmakla ilgilenen bir grup insanın, defterlerin birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlayarak yeni bir protokol oluşturmak için işbirliği içine girmeleridir.

Bu, TCP/IP gibi standart protokoller üzerinden Internet’in geliştirilmesine paralel olarak, çeşitli tipte farklı defterler ile iletişimi sağlayan InterLedger Protocol ile planlandı. Bu aynı zamanda Ripple’in özel akıllı sözleşme platformu olan Codius’da devam eden gelişmeler ile bağlantılı hale getirildi.”

Rao daha sonra XRP Ledger hakkında konuştu ve onu “gezegendeki en hızlı” ifadesi ile tanımladı. XRP Ledger, saniyede 1,500 işlem gerçekleştirebiliyor.

Rao şöyle konuştu:

“XRP, kamu defterlerinin amaçları için uygun olan her yerde kullanılabilir. Ürünlerimizin bir çoğu, kamu defterlerini kullanmaz. Çünkü bankalar işlemlerinde gizlilik ve mahremiyet isterler. Ancak likitide sorununu çözmek için kripto varlık kullanma şansına sahip olurlar. Teknoloji bağlantılarla birlikte çalışabilirliği sağlayabilirken, kripto para olarak XRP, birçok koridordaki likidite eksikliğini birinden diğerine dönüştürerek aracı varlık olarak çözebilir.”

Diğer Ripple (XRP) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddialı Sözler: “Ripple Dünya’nın En Hızlısı” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Ripple Boğaları Ne Kadar Kış Uykusuna Yatacak? Ethereum’u (ETH) 100 kat arttırabilecek proje onaylandı Bitcoin Halving 2020 – Bilmeniz Gereken Herşey Analistler tedirgin: Bitcoin bıçak sırtında yönünü arıyor Kraken Kripto Para Borsasının CEO’su, The Block’u Sahte Haber Yapmakla Suçladı Bitcoin Bir Hard Money mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır