Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Piyasa Stratejisti Johnson: XRP Bir Menkul Kıymet Değil ve SEC de Bunu Anlayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Piyasa Stratejisti Johnson: XRP Bir Menkul Kıymet Değil ve SEC de Bunu Anlayacak
Ripple Piyasa Stratejisti Johnson: XRP Bir Menkul Kıymet Değil ve SEC de Bunu AnlayacakRipple‘ın üst düzey yetkililerinden olan piyasa stratejisti Cory Johnson, yakın zamanda yaptığı bir röportajda kripto para piyasasındaki düzenlemelerden söz etti. Johnson bunun yanı sıra XRP‘nin menkul kıymet olup olmama durumuna da değindi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun buna olan bakışını yorumladı.

XRP 2018 yılının başından beri sıklıkla menkul kıymet olup olmama adına gri bölgede yer almaktaydı. Bir çok uzman bunun Ripple tarafından üretilen bir varlık olduğunu ve menkul kıymet statüsünde değerlendirilmesi gerektiğini düşünürken, Ripple yetkilileri firmanın XRP ile olan bağını koparmaya çalışmakta. XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılması ise büyük ihtimalle söz konusu kripto para biriminin başına gelebilecek en kötü durumlardan birisi.

Bundan da önemli bir konu varsa o da XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılması Ripple’ın en popüler ürünlerinden birisi olan xRapid‘in de kullanımını sekteye uğratabilir. Ödemeler için XRP kullanan xRapid ağı, XRP’nin kripto para borsalarından çıkartılması durumunda artık bu fonksiyonunu yerine getiremeyebilir.

Johnson CoinTelegraph kaynağına verdiği röportajda konu hakkında şunları ifade etti:

”Bizim açımızdan XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı kesin. XRP’nin Ripple ile olan ilişkileri de bunun kanıtıdır. Ancak belki de daha önemlisi sizin de XRP’niz var. İstediğiniz kadar XRP’ye sahip olabilirsiniz ve bu size firmanın kar payından bir hisse sağlamıyor veya ayrı bir hisse vermiyor, size şirketin geleceği hakkında tek bir pay bile sunmuyor.”

Johnson olayı bir boyut öteye götürerek, Ripple şirketi ”ortadan kaybolsa bile” bunun XRP’yi birazcık bile etkilemeyeceğini de ifade etti ve SEC’in de XRP hakkında bu tarz bir bakış açısına sahip olacağını vurguladı.

Ripple Piyasa Stratejisti Johnson: XRP Bir Menkul Kıymet Değil ve SEC de Bunu Anlayacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Piyasa Stratejisti Johnson: XRP Bir Menkul Kıymet Değil ve SEC de Bunu Anlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings: Bitcoin’in 6200 dolara gerilemesi manipülasyon değildi Bu Lightning uygulaması ile Twitter üzerinden Bitcoin göndermek artık daha kolay SEC Danışmanı: Bu Tokenları Satan Şirketler Dikkatli Olsunlar Burundi’de Kripto Paralara Yasak Geldi Bitmain’den Dev Zarar! Bitcoin 3100 dolardaki dibi yeniden test eder mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır