Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple mı NEM mi Hangisine Yatırım Yapılmalı? Artıları ve Eksileri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple mı NEM mi Hangisine Yatırım Yapılmalı? Artıları ve Eksileri
Ripple mı NEM mi Hangisine Yatırım Yapılmalı? Artıları ve Eksileri

© Reuters.  © Reuters.

Ripple mı NEM mi hangisine yatırım yapmalıyız? XRP ve NEM yakın zamanda çok fazla popülerlik kazandı. Yatırımcıların birçoğu, hangi kripto paraya yatırım yapacaklarına karar veremiyor. Bu yazımızda bu iki kripto parayı inceleyerek hangisine yatırım yapılmalı sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Ripple mı NEM mi Hangisine Yatırım Yapmak Daha Mantıklı?NEM (XNEM) hızlı bir şekilde yeni bir kripto para birimi olarak ortaya çıkıyor. NEM (The New Economy Movement), CoinmarketCap verilerine göre ilk 20 kripto para arasında 17. sırada yer alıyor. NEM piyasadaki en hızlı ve en güvenilir ölçeklenebilir blockchain teknolojisine sahip kripto para projelerinden birisidir. Bir çok yeni işlev sunan bu proje, yeni bir kripto para birimi olarak hızla gelişiyor. Kullanıcıların yanı sıra şirketlerin bilgileri veya verileri güvenli bir şekilde muhafaza etmelerini sağlar. Bu kripto paranın en önemli avantajı, bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı veya herhangi bir bilgiyi güvenli hale getirebilmesidir. Böylece, dosya yapısında herhangi bir değişiklik veya tahrifat yapmadan dosyayı tamamen koruyabileceğinden emin olabilirsiniz. NEM, Ripple kadar eski olmasa da bu kripto para kesinlikle yatırımcıları etkilemeyi başardı. Ve yakın zamanda NEM fiyatındaki aşırı yükseliş bu projeye yönelik artan ilgilerin bir göstergesidir.

Ripple Çoğu Banka İçin Protokol SağlıyorÖte yandan Ripple, bankaların çoğu için dünyanın her yerine para transfer edebilmeyi sağlayan bir protokoldür. Bireysel yatırımcılar bile bu kripto para sayesinde diledikleri yere kolayca para transferi yapabiliyor. Üstelik transfer işlemleri anında gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca işlem ücretleri de çok düşük. Bu, Ripple ağının en önemli avantajlarından biridir.

Uluslararası transferleri gerçekleştirmek için her geçen gün daha fazla banka Ripple ağını kullanıyor. Şu anda Ripple protokolü olmadan gerçekleştirilen uluslararası transferlerin maliyeti çok yüksektir. Ripple protokolü ile, bu maliyetler de önemli ölçüde azalır. İşlem ücretlerinin çok az olması, Ripple XRP’nin değerinin yükselmesinin en önemli nedenlerinden biridir.

2017 yılından bu yana, her iki kripto para da % 1000‘den fazla artmıştır. Bu önemli artış, yatırımcıların ikisi arasında kararsız kalmasının en önemli nedenlerinden biridir. Ripple mı NEM mi hangisine yatırım yapılmalı? Her iki kripto parada yatırım için mantıklıdır. Tek birini seçmek yerine her İkisine de yatırım yapmak daha mantıklı olacaktır, böylece her ikisinden de kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca yatırımlarınızda her ikisine de yer vererek bu kriptoların olası dezavantajına karşı önemli ölçüde korunmuş olursunuz. Bu sebepten dolayı, tek bir kripto para birimine yatırım yapma ve onu kaybetme riski ile karşı karşıya kalmak yerine, her ikisine de yatırım yapmak çok daha iyi bir fikirdir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple mı NEM mi Hangisine Yatırım Yapılmalı? Artıları ve Eksileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Başkan olmak istemiyorum amacım Bitcoin’i tanıtmak” Flaş kripto para haberleri: Bitcoin kazasına inceleme ve XRP, Litecoin, Ethereum, EOS, TRON, IOTA haberleri Çin’in Şenzen Bölgesindeki Metro Biletleri Blockchain ile Basılıyor IBM Patente Doymuyor – Blockchain Tabanlı Güvenli Sistemi Hacklenmeleri Engelleyebilecek Mi? İşte Binance’de Günün En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları CoinGate, Artık XRP’yi Destekliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır